خبری

 • آیین آغاز عملیات احداث بوستان بزرگ ارتش در محدوده پاسداران

  آیین آغاز عملیات احداث بوستان بزرگ ارتش در محدوده پاسداران

  عرفان خوشخو

  مراسم آغاز عملیات احداث بوستان ارتش و تبدیل پادگان ۰۶ نیروی زمینی به فضای سبز عمومی شهری، بعدازظهر شنبه ۱۷ خرداد در محل این پادگان با حضور شهردار تهران، جمعی از فرماندهان ارتش، وزیر راه و شهرسازی و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد.طبق توافق با ارتش، ۱۵ هکتار از این مجموعه در اختیار ارتش و مابقی در اختیار شهرداری تهران قرار می‌گیرد که کل مساحت آن ۴۹ هکتار است.

 • آلودگی دریایی در پی نشت نفت

  بمناسبت روز جهانی محیط زیست

  آلودگی دریایی در پی نشت نفت

  یک نمونه از آلودگی دریایی، آلودگی با نفت است که در سال های اخیر افزایش چشم گیری داشته است. نشت نفت از دکل‌های دریایی، کشتی های نفتکش، سوختن گازهای همراه با نفت از طریق فلرهای گازی (مشعل سوزی) و .... نمونه‌هایی از آلودگی نفتی در دریا و سواحل خلیج فارس است. آلودگی‌های نفتی در جزیره خارگ تاثیرات مستقیمی بر اکوسیستم منطقه داشته است. علاوه بر آلودگی دریا، سواحل، هوا و درگیری جانداران جزیره با پدیده آلودگی نفتی ما شاهد تخریب محیط با زباله‌های انسانی نیز هستیم که خود باعث دوچندان شدن آلودگی و تغییرات اکوسیستم در منطقه شده است.

 • برداشت توت فرنگی از مزارع کردستان
 • تالاب الله آباد قزوین

  تالاب الله آباد قزوین

  مهدی معتمد

  تالاب الله آباد در شهرستان آبیک، تنها تالاب استان قزوین در مجاورت تالاب صالحیه نظرآباد قرار دارد. این تالاب که به عنوان کانون ریزگرد برای استانهای قزوین، قم، البرز و تهران محسوب می‌شد، برای دومین سال پیاپی و پس از ۱۵ سال خشکی به دلیل بارش‌های بهاری احیا شده و حیاتی دوباره برای گونه‌های جانوری فراهم کرده است. این تالاب در صورت احیای دائمی می‌تواند از نظر تنوع محیط زیست و گردشگری فرصت ارزشمندی را پیش روی استان قزوین قرار دهد. دشت الله آباد با وسعت ۶۵ هزار کیلومتر در ۱۰ کیلومتری جنوب شهرستان آبیک قرار گرفته است که ۳۵ هزار کیلومتر آن در استان قزوین و ۳۰ هزار کیلومتر آن در استان البرز قرار دارد.

ایران