خبری

 • افتتاح فاز دوم تصفیه خانه هفتم تهران در شهرستان پاکدشت

  افتتاح فاز دوم تصفیه خانه هفتم تهران در شهرستان پاکدشت

  هادی زند

  فاز دوم تصفیه خانه هفتم اب تهران روز سه شنبه با حضور رئیس جمهور در شهرستان پاکدشت افتتاح شد.با آغاز بهره برداری از این طرح، آب آشامیدنی شهرستان‌های پاکدشت، ورامین، قرچک و پیشوا از نظر کمی وکیفی ارتقا خواهد یافت.

 • روند ساخت مرکز پرورش میگو در حریم ژئوپارک جهانی قشم

  روند ساخت مرکز پرورش میگو در حریم ژئوپارک جهانی قشم

  مصطفی چشم براه

  غار نمکی جزیره قشم را که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده می توان یکی از جاذبه های بی همتای این جزیره برشمرد که به طول بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ متر ، دومین غار طولانی جهان بشمار می آید. پیش از این فعالان محیط زیست و گردشگری ‌با اعلام اینکه عملیات ساخت مرکز پروش میگو ، تخریب حریم میراث طبیعی ملی و جهانی «غار نمکی» قشم را قوّت بخشیده اظهار کرده بودند" همین موضوع، خطر خروج ژئوپارک قشم را از فهرست جهانی یونسکو جدی خواهد کرد."دادستان قشم اعلام کرد: در پی دستور ویژه رئیس کل دادگستری هرمزگان با ورود مدعی العموم، عملیات بخشی از ساخت مرکز پرورش میگو در حریم ژئوپارک جهانی قشم متوقف شد.

 • تشییع و خاکسپاری شهید گمنام دفاع مقدس در خانه کشتی تهران

  تشییع و خاکسپاری شهید گمنام دفاع مقدس در خانه کشتی تهران

  مجید خواهی

  مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر پاک و مطهر شهید گمنام سه‌شنبه ۸ بهمن ماه و همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه (س) در محل خانه کشتی شهید صدرزاده (فدراسیون کشتی) مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

 • زمین لرزه ۵.۴ ریشتری در خانه زنیان استان فارس

  زمین لرزه ۵.۴ ریشتری در خانه زنیان استان فارس

  زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۵.۴ ریشتر در ساعت ۱۶:۵۸ دوشنبه ۷ بهمن‌ماه منطقه خانه زنیان در استان فارس را لرزاند. در پی این زمین‌لرزه، ۳۳ نفر دچار مصدومیت شدند که خوشبختانه مصدومیت هیچ‌کدام سنگین و حاد نبود. از این تعداد ۳۲ نفر از مصدومان به شکل سرپایی خدمات امدادی را دریافت کرده و یک نفر از مصدومان نیز که نیاز به مراقبت بیشتر داشت، به بیمارستان نمازی اعزام شد.

ایران