• پیروزی با ۶+۱۴ گل

  یادداشتی از علی ربیعی

  پیروزی با ۶+۱۴ گل

  «گل ششم را البته دولت زد؛ دولت با پیگیری‌هایش و گفت‌وگوهای زیاد اقناع‌ساز با ایجاد بسترهای فیزیکی و اطمینان‌بخش در ورزشگاه، با ایجاد آرامش اجتماعی. البته که فکر می‌کنم این گل را به پای دولت ننویسند، بهتر است؛ چرا که عده‌ای نمی‌پسندند هیچ حرکت سازنده‌ای در کشور به نام دولت تمام شود؛ شاید هم ما از پذیرش این گل انصراف دهیم بهتر باشد تا خللی ایجاد نکنند! ۱۹ هیچ هم خوب است!»

تاپ سه رسانه دیگر

 • دفاع مسیح مهاجری از نقدهایش به سریال پایتخت

  دفاع مسیح مهاجری از نقدهایش به سریال پایتخت

  مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی دیگر به واکنش‌ها به نقدهایش به سریال پایتخت پاسخ داد.

 • از شکستن قلیان‌ها تا ظهور مشروطیت

  نهضت تنباکو چه تأثیراتی در ایجاد تفکر مشروطه داشت؟

 • رونمایی از متهم جدید کرونا: پانگولین!

  رونمایی از متهم جدید کرونا: پانگولین!

  جدیدترین مقاله منتشره در مجله معتبر نیچر نشان می‌دهد که شیوع کرونا با همدستی یک جانور دیگر به نام «پانگولین» بوده و از طریق این حیوان به انسان منتقل شده، گرچه کماکان نام «خفاش» به عنوان منشا اصلی ویروس در پرونده ثبت است.

 • با نگاه سیاسی هیچ مشکلی حل نمی‌شود

  غلامحسین کرباسچی:

  با نگاه سیاسی هیچ مشکلی حل نمی‌شود

  چه مجلس آینده و چه هر نهاد دیگری تا وقتی که بخواهد به مسائل کلان کشور نگاه سیاسی داشته باشد، هیچ مشکلی حل نمی‌شود. در نهایت نمایندگان مجلس یازدهم بخواهند یا نخواهند، مشکلات کشور با درافتادن با دولت حل نمی‌شود و اگر بنا دارند معضلات ملی حل شود، باید راهی جز استمرار سیاسی‌کاری را برگزینند.

 • چرا آنها در خانه نمی‌مانند؟

  چرا آنها در خانه نمی‌مانند؟

  آنها خودشان را افرادی آسیب‌ناپذیر می‌دانند. فاصله اجتماعی را رعایت نمی‌کنند، زیرا با این که این کار می‌تواند جانِ بسیاری را نجات دهد، آنها اطمینان دارند که خودشان هرگز بیمار نخواهند شد. چنانچه شیوعِ بیماری در مناطق افزایش پیدا کند، دسته سوم هستند که باید مقصر شناخته شوند.

 • آیا نام سریال «پایتخت» اِشکال دارد؟

  آیا نام سریال «پایتخت» اِشکال دارد؟

  این نوشته نه پاسخ که متنی است به بهانۀ پرسش مدیر روزنامه جمهوری اسلامی که «بعد از سرنگونی رژیم شاهی و استقرار نظام جمهوری اسلامی مگر باز هم در ایران، تختِ شاهی داریم که نام این مجموعه را "پایتخت" گذاشته‌اند؟»

 • ۱۱ ماده غذایی برای قد بلندتر!

  در شرایطی که اندازه قد انسان تا حد زیادی با ژنتیک در ارتباط است، دریافت مواد مغذی به میزان کافی از رژیم غذایی قطعا برای رشد و نمو مناسب امری ضروری محسوب می شود.

 • پاسخی به انتقادهای مهاجری از سریال «پایتخت»

  بعضی عزیزان که وظیفه شان تبیین معارف دینی است در روزهای کرونایی به دنبال کشف خواص روغن گل بنفشه و عنبرنسارا برای معالجه این بیماری اند. عده ای دیگر هم طناب به کمر خود بسته اند و رفته اند ته چاه آخرالزمان که از کرونا چندتا علائم ظهور صید کنند. خب در چنین شرایطی معلوم است بازار دست چه کسانی می افتد.

 • «ایتالیا رو رها کن، فکری به حال ما کن!»

  حالا که «پروتکل اقلیمی»مان مثل هیچ کجای دنیا نیست، سرتان را از آمار کشورهای دیگر و نحوه اداره بیمارستان‌هایشان بیرون بکشید. به ما نگاه کنید. ما مردم این سرزمین که داریم یکی‌یکی مبتلا می‌شویم!

 • رابطه گوشی‌های هوشمند و تشدید سردرد

  اگر تاکنون می‌پنداشتید که استفاده طولانی‌مدت از گوشی‌های هوشمند باعث سردرد مزمن می‌شود، احتمالاً درست فکر کرده‌اید. نتایج تحقیقات جدید دانشمندان این فرضیه را تایید می‌کند.

 • «سیزده به در» به رسمیت شناخته شد!

  «سیزده به در» به رسمیت شناخته شد!

  رییس‌جمهوری و رییس مجلس صریح و روشن گفتند: «سیزده به در.» در حالی که در سال های گذشته مقامات مسئول به جای سیزده به در می‌گفتند: روز طبیعت!

 • انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

  انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

  مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی از سریال پایتخت انتقاد کرد.

 • جهان پساکرونا چگونه خواهد بود

  جهان پساکرونا چگونه خواهد بود

  نشریه فارن‌پالیسی برای درک بهتر بحرانی که با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنیم و ارائه چشم‌اندازی واضح از تغییرات پیش‌ رو در جهانی که در آن زندگی می‌کنیم، از متفکران و تحلیلگر در نقاط مختلف جهان خواسته است پیش‌بینی‌های خود را از نظم جهانی پس از پایان همه‌گیری ویروس کرونا ارائه دهند.

 • آیا همه ما می‌توانیم عضو کادر درمان شویم؟

  اگرچه اکثر ما در کادر درمان نیستیم اما می‌توانیم با سرمایه اجتماعی و قدرت متقاعدکردن خودمان و توان مالی‌مان، جان انسان‌ها را نجات دهیم.

 • خطر سیزده به در، در کمین است!

  خطر سیزده به در، در کمین است!

  دقیقا همان مردمی که تصاویر بیمارستان‌ها را دیدند، آمار مرگ و میر خواندند و سفر رفتند در روز طبیعت هم بیرون می‌روند و تازه سبزه هم گره می‌زنند! باور کنید مردم با نصیحت در خانه نمی‌مانند. تعطیلی پارک‌ها هم فایده ندارد. مردم اگر تصمیم بگیرند در این روز بیرون بروند، می‌روند؛ حتی اگر قرار باشد جلوی در خانه زیلو پهن کنند و بنشینند.

 • معجزه پنجره‌ها

  نفیسی می‌گوید این کار نه پروژه هنری اوست و نه ایده منحصربه‌فردش. نه ستایشی است از وضع موجود؛ نه مرثیه‌ای برای فراموشی زشتی‌هایی که بر ما گذشت. آثار سال‌های اخیر این هنرمند در قالب پرده‌های رنگین به قصه‌های شهرها و مردمان می‌پردازند اما این‌ بار روایتگر روزهای او در قرنطینه‌اند. به این ‌ترتیب او می‌خواهد این پادزهر قدرتمند را به ایده‌ای جمعی برای سرگرم‌شدن در خانه‌ها و دعوت به ساختن چیزی با دست‌هایمان متصل کند. باشد که ادامه گفت‌وگو با همسایه‌ای که روبه‌روی ماست و درست مثل ما تنهاست، تصمیم‌مان برای در خانه ‌ماندن را مستحکم‌تر کند.

 • «عصرجدید»، پراید، کرونا و فرهنگ قربانی‌مدار!

  «عصرجدید»، پراید، کرونا و فرهنگ قربانی‌مدار!

  پیش از آن که با گردن کج اما زیرپوستی از لایک‌ها و تحسین‌ها به خاطر قربانی بودن لذت ببریم، به مسئولیت اجتماعی‌مان فکر کنیم. آن وقت این همه «دیگران» مالک زندگی‌مان نمی‌شوند.

 • احتمال فریز دستمزد در ۲ ماه بهار

  برای اولین‌ بار در دهه‌های اخیر دستمزد از سال جا ماند.

 • ۷ نکته برای مواجهه با بحران

  شرایط سخت و بحرانی، شخصیت و رازهای پنهان وجودمان را آشکار می‌کنند. این‌ که شما در مورد زندگی، پول، عشق، خانواده، صداقت، شهامت، امید، ایمان و هر چیز دیگر چگونه می‌اندیشید.

 • آقای صداوسیما! امروز در تقویم رسمی روز زرتشت است

  آقای صداوسیما! امروز در تقویم رسمی روز زرتشت است

  از اتفاقات مهم فرهنگی در سال گذشته تصویب نامگذاری ۶ فروردین در تقویم رسمی کشور به عنوان «روز زرتشت» است.