• پیروزی با ۶+۱۴ گل

  یادداشتی از علی ربیعی

  پیروزی با ۶+۱۴ گل

  «گل ششم را البته دولت زد؛ دولت با پیگیری‌هایش و گفت‌وگوهای زیاد اقناع‌ساز با ایجاد بسترهای فیزیکی و اطمینان‌بخش در ورزشگاه، با ایجاد آرامش اجتماعی. البته که فکر می‌کنم این گل را به پای دولت ننویسند، بهتر است؛ چرا که عده‌ای نمی‌پسندند هیچ حرکت سازنده‌ای در کشور به نام دولت تمام شود؛ شاید هم ما از پذیرش این گل انصراف دهیم بهتر باشد تا خللی ایجاد نکنند! ۱۹ هیچ هم خوب است!»

تاپ سه رسانه دیگر

 • استقلال؛ امیدواری، نگرانی، تاسف

  استقلال؛ امیدواری، نگرانی، تاسف

  مهم‌ترین چیزی که در بازی شنبه‌شب استقلالی‌ها موج می‌زد، حس خوشایند امیدواری بود. اگرچه الکویت رقیب قدری نبود اما استقلال واقعا در این بازی نمایش خوبی ارائه داد و مخصوصا در فاز هجومی نشان داد هنوز می‌تواند همان تیم زهردار و قدرتمند دوره استراماچونی باشد.

 • از ازدواج با جن تا آتش زدن کتاب پزشکی

  از ازدواج با جن تا آتش زدن کتاب پزشکی

  شیخی در تبریز، داعیه دارد که قانون ابن‌سینا در طب از کتب «ضاله» و انحرافی است و بجای آن باید طب و طبابت ائمه و امامان ما را جایگزین کرد و بالاتر از آن همه کتب علم پزشکی امروز را به آتش کشید و سوزاند!

 • صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه

  انتخابات مجلس شورای اسلامی، واکنش‌ها به صحبت‌های محمد جواد ظریف و شیوع ویروس کرونا از موضوعات اصلی روزنامه‌های کشور در روز دوشنبه هفتم بهمن 1398 است.

 • زندگی قربانیان اسیدپاشی کرمانشاه، پنج سال بعد

  یک روز معمولی بود، کاملاً معمولی. هوا آفتابی بود. برای خرید روزانه بیرون رفته بود و داشت با زنبیلی پر برمی‌گشت؛ مایع ظرفشویی و سبزی تازه و از این جور خرت و پرت‌ها که الآن وقتی بهشان فکر می‌کند، یادش نمی‌آید. اصلاً این جزییات چه اهمیتی دارد؟ همیشه به همان بازار می‌رفت و برای برگشتن هم از همان ترمینال برمی‌گشت. در ایستگاه اتوبوس منتظر نشسته بود که روز کاملاً معمولی‌اش زیر و رو شد؛ دختری با یک بطری اسید زندگی او و هفت نفر دیگر راعوض کرد.

 • آن چه باید از انتخابات فدراسیون فوتبال بدانید

  آن چه باید از انتخابات فدراسیون فوتبال بدانید

  خیلی از فوتبالی‌ها اجازه قانونی برای ثبت نام ندارند. هر نامزد ریاست برای حضور در انتخابات باید از ١٠ عضو مجمع معرفی‌نامه بگیرد و ١٠ سال سابقه مدیریت داشته باشد.

 • چه مواردی مشمول جرم تبلیغ علیه نظام است؟

  اگر کسی انتقادی یا پیشنهادی یا اعتراضی به عملکرد یک وزارتخانه یا یک نهاد دولتی عمومی یا حکومتی داشته باشد، صرف‌ نظر از این که این اعتراض یا انتقاد وی علیه آن دستگاه دولتی درست یا نادرست باشد، این اقدام شخص، تبلیغ علیه نظام اسلامی محسوب نمی‌شود؛ زیرا که یک دستگاه یا سازمان و وزارتخانه جزء آن سه رکن بنیادین نظام تلقی نمی‌شود.

 • شام جنجالی شیوخ

  شام جنجالی شیوخ

  هدف محافل رسانه‌ای اصولگرا از انتشار خبر جعلی چیست؟

 • رد صلاحیت می‌شوند و بعد پست می‌گیرند، چرا؟!

  این دلایل غیر سیاسی چیست؟ اقتصادی؟ اخلاقی؟ هر چه باشد، باید مورد بررسی قرار بگیرد. نمی‌شود کسی در دوران مسئولیت خود کارهایی را انجام دهد که به خاطر آن کارها نتواند دوباره آن مسئولیت را به عهده بگیرد و بعد به راحتی به زندگی خود ادامه دهد و بدتر از آن پست هم بگیرد.

 • اسم تختی یا رسم تختی؟

  در نقد یک اعتراض دنباله‌دار

  اسم تختی یا رسم تختی؟

  «حالا که جامعه ورزش دل‌چرکین است، چه بهتر که شورای شهر از تصمیمش منصرف شود و با حفظ نام تختی، خیابان دیگری را برای نامگذاری به اسم استاد شهناز پیدا کند اما کاش جامعه ما روزی از این همه ظاهرگرایی عبور کند و در پیله کلمات باقی نماند. اسم تختی که هست و زیاد هم هست اما «رسم» تختی را چقدر جدی گرفته‌ایم، ارج نهاده‌ایم و ترویج کرده‌ایم؟»

 • فرار فوتسالیست ایرانی از کروناویروس!

  مسعود سعادتی، بازیکن تیم ملی فوتسال ایران در تیم «ووهان» چین عضویت دارد. «ووهان» همان شهری است که کروناویروس از آنجا شیوع پیدا کرده است. در روزهای گذشته خبری در خصوص قرنطینه شدن مسعود سعادتی منتشر و اعلام شد که این بازیکن در شهر ۱۱ میلیون نفری ووهان حبس شده و اجازه خروج از شهر ندارد. خبری که صحت ندارد و این بازیکن فوتسال در حال حاضر در ایران به سر می‌برد و حالش هم خوب است.

 • عکس / گریم «بهبود» در پایتخت ۶

  تصویری از گریم تازه مهران احمدی در نقش «بهبود» در سریال پایتخت ۶ منتشر شده است.

 • «تبریزیان» کیست و چرا «هاریسون» را آتش زد؟

  «تبریزیان» کیست و چرا «هاریسون» را آتش زد؟

  عباس تبریزیان کتاب اصول طب داخلی هاریسون را که مرجع علم پزشکی است آتش زده. او آموزه های طبی خودش را تنها مرجع درست پزشکی معرفی کرده و مدت‌هاست که دارو تجویز می‌کند.

 • نجات ۶ بیمار با اهدای اعضای یک دختر دانش‌آموز

  اعضای بدن دختری دبیرستانی که براثر سکته دچار مرگ مغزی شده بود به ۶ بیمار اهدا شد.

 • دفاعیه کدخدایی درباره رد صلاحیت‌ها در کیهان

  دفاعیه کدخدایی درباره رد صلاحیت‌ها در کیهان

  « مشارکت در انتخابات امری ضروری و بدیهی است و دغدغه همه مسئولان از جمله اعضای شورای نگهبان است. دایره انتخاب مردم نیز هرچه متنوع‌تر باشد مفید است اما آیا وجود افراد «فاقد شرایط قانونی» در میان داوطلبان نمایندگی مجلس، کمکی به پرشورتر شدن تنور انتخابات می‌کند؟ افرادی که شرایط قانونی نمایندگی را نداشته باشند آیا قادر به وضع قوانین عادلانه و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی خواهند بود؟»

 • تازه‌ترین اظهارات وزیر اقتصاد درباره FATF و ...

  تازه‌ترین اظهارات وزیر اقتصاد درباره FATF و ...

  ۷۶ قاب عکسی که در طبقه پنجم وزارت امور اقتصادی و دارایی از اولین وزیر اقتصاد تاکنون دیده می‌شود، روایتگر تاریخ ۱۰۹ ساله این وزارتخانه است؛ ۷۶ قابی که در دوره‌های مختلف، اقتصاد ایران را تا به اینجا هدایت کرده‌اند.

 • صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه

  شیوع ویروس کرونا، آتش‌زدن کتاب هاریسون توسط یک فرد، موضوع FATF و صعود تیم‌های استقلال و شهر خودروی ایران به مرحله دوم حذفی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا اکثر صفحات یک روزنامه‌های کشور در روز یکشنبه ششم بهمن ۱۳۹۸ را تشکیل داده است.

 • چگونه باید ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنیم؟

  در حالی که همه ما می‌دانیم که باید هر از گاهی دستگاه‌های قهوه، اجاق گاز و کانترهای خود را تمیز کنیم، به ندرت به پاک کردن دستگاه‌های تمیز کننده خود فکر می‌کنیم. در حالی که باقی مانده مواد شیمیایی موجود ماشین ظرفشویی ممکن است باعث ایجاد میکروب و بوی نامطبوعی شود.

 • رقبای بنی‌صدر چه کسانی بودند؟

  رقبای بنی‌صدر چه کسانی بودند؟

  در روز پنجم بهمن ۱۳۵۸ میلیون‌ها ایرانی پای صندوق‌های رأی رفتند تا اولین رئیس‌جمهوری تاریخ ایران را انتخاب کنند. در این انتخابات که ۶۷.۴ درصد واجدین شرایط در آن شرکت کردند و در مجموع ۱۴میلیون و ۱۵۲هزار و۸۸۷ رأی از مردم اخذ شد که از این تعداد، ابوالحسن بنی‌صدر با کسب ۱۰میلیون و ۷۵۳هزار و ۷۵۲رأی و با شکست سیداحمد مدنی که پس از او در جایگاه دوم ایستاد، به عنوان نخستین رئیس‌جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد. بعد از بنی‌صدر و مدنی، حسن حبیبی رتبه سوم را کسب کرد و پس از او به ترتیب محمدصادق طباطبایی، کاظم سامی، صادق قطب‌زاده و داریوش فروهر رتبه‌های چهارم تا هفتم در کسب آرا را از آن خود کردند.

 • مین، یکی از ‌هزار درد جنگ

  مین‌ها هیچ توجهی به سن و سال و حال و روز قربانیان‌شان ندارند. رَغَد در راه مدرسه روبه‌روی خانه‌شان کشته شد. گشین و ٦ همبازی‌اش زیر درخت روستا، نزدیک پایگاه نظامی متروکه. دانا یوسفی، محمدهادی، بهزاد، ابراهیم و فرشاد یعقوبی، سعید نیازی، محمدامین قالبی‌ حاجیوند، شایان فرجی. برای مین‌ها هیچ فرقی نمی‌کند که این بچه‌ها چه آرزوهایی داشتند؛ یا بعد از مرگ پدران و مادران، خرج خانواده چگونه تأمین می‌شود.

 • تهدیدهای سازمان‌یافته برای تصویب نشدن FATF

  تهدیدهای سازمان‌یافته برای تصویب نشدن FATF

  «ما که علم غیب نداریم اما نشانه‌هایی جدی از دخالت سیاسی بیرونی وجود دارد. هر بار که در کمیسیون می‌خواستیم این لوایح را بررسی کنیم، پیامک‌های تهدیدآمیز شروع می‌شد. برای خود من بیش از ۱۷۰ پیامک گوناگون آمد که مشخص است از جایی هدایت صورت می‌گیرد. «خون شهدا را پایمال نکنید»، «ارزش‌های انقلاب را از بین نبرید» و از همین طیف پیام‌ها بسیار آمد و مشخص است که جریانی پشت این پیام‌ها فعال بوده است. حالا این که اینها چه کسانی هستند که از شهرستان‌های مختلف و با پیش شماره‌های متفاوت، چنین حرکات سازمان یافته‌ای صورت می‌دهند را مردم بهتر می‌دانند و نیازی به بازگو کردن نیست.»