• جمعه / ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ / ۲۲:۰۳
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 99031609449
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

رکورد مبتلایان به کرونا در هرمزگان شکسته شد

رکورد مبتلایان به کرونا در هرمزگان شکسته شد

ایسنا/هرمزگان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان به بیان جزئیات آخرین مبتلایان به کرونا و فوتی های بر اثر کووید ۱۹ در استان هرمزگان پرداخت.

دکتر حسین فرشیدی امشب(۱۶ خردادماه) در جمع خبرنگاران، افزود: ۳۸۷۹ از شروع خطر اپیدمی به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شده اند که از این تعداد ۳۳۷۰ نفر ترخیص شده اند و ۲۵۷ نفر همچنان بستری هستند که ۱۸۵ نفر ایزوله و ۳۴ نفر در ICU هستند که (۱۱ نفر از بیماران بستری در آی سی یو  بدحال هستند)  و ۳۸ نفر در بخشهای عادی بستری هستند.
وی با بیان اینکه از این تعداد برخی از افراد بصورت سرپایی که ۲۱۷۹۷  نفر بودند تا کنون به دلیل مشکوک بودن به کرونا نمونه گیری شده است، تصریح کرد: از ۲۱۷۹۷ مورد مشکوک، ۵۰۱۹ نفر مثبت تا امروز به ثبت رسیده است که ۲۵۶۲ بهبود یافته، ۱۰۷ نفر بستری با آزمایش مثبت، ۲۲۸۰ نفر تحت مراقبت خانگی، ۴ نفر در مرکز تکمیل درمان، ۶۶ نفر فوتی قطعی که ۹ مورد مرگ جدید نیز به ثبت رسیده است.
فرشیدی در تشریح ۹ فوتی جدید، اضافه کرد: ۳ مورد مربوط به ۴۸ ساعت قبل بوده که روز گذشته ثبت شده و ۶ مورد نیز در طی ۲۴  ساعت گذشته اتفاق افتاده است.
وی با اشاره به ۶۶ مورد مرگ مشکوک به کرونا در استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: امروز ۳۳۳ مورد مثبت جدید در استان هرمزگان گزارش شده است که ۲۲۱ مورد در طی ۲۴ ساعت گذشته و ۱۱۲ مورد نیز پاسخی است که از انستیتو پاستور رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در پایان گفت: ۱۶۴۱۳ نمونه در استان هرمزگان تاکنون منفی اعلام شده است.

انتهای پیام