• دوشنبه / ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۰
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99031207231
  • خبرنگار : 50165

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان:

کارنامه‌ دانش‌آموز گروی شهریه پرداخت‌ نشده نیست

کارنامه‌ دانش‌آموز گروی شهریه پرداخت‌ نشده نیست

ایسنا/زنجان رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: مدیران نمی‌توانند کارنامه دانش‌آموزان را به بهانه شهریه معوق، ارائه نکنند.

ایرج عماری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره فرا رسیدن زمان ثبت‌نام مدارس، اظهار کرد: فصل ثبت‌نام دانش‌آموزان آغاز شده است و خانواده‌ها سرگرم ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس هستند،‌ بر همین اساس اطلاع خانواده‌ها از برخی موارد و جزییات موجب ثبت‌نام آسان‌تر می‌شود.

این مسئول ادامه داد: طبق دستورالعمل ثبت‌نام، به استناد ماده ۳۰ آیین نامه اجرایی مدارس برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت‌نام دانش‌آموزان و دریافت هرگونه وجه به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتابهای درسی در زمان ثبت‌نام مجاز نیست و نباید دانش‌آموزی به این دلیل از ثبت‌نام محروم شود.

وی افزود: بر همین اساس خانواده‌ها باید هنگام ثبت‌نام از پرداخت وجه به مدارس اجتناب کنند و در صورت مشاهده چنین درخواستی می‌توانند آن را به ستادهای ثبت‌نام منعکس کنند. در طول سال تحصیلی نیز پرداخت هرگونه وجه نقد و چک به مدارس ممنوع است و تمام پول‌های دریافتی توسط مدارس باید به شماره حساب مدرسه که به نام مدرسه است واریز شود.

عماری تصریح کرد: تحت عنوان هیچ شرایطی مدیران اجازه گرو نگه‌ داشتن کارنامه دانش‌آموزان را به دلیل عدم پرداخت شهریه ندارند. همچنین هیچ مدیری اجازه ندارد که به دلیل عدم پرداخت شهریه، دانش‌آموز را در مدرسه ثبت‌ نکرده و با مدارس دیگر ارجاع دهد.

رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان یادآور شد: اولیای دانش‌آموزان هرگونه تخلف در این زمینه را با شماره تماس‌های ۳۳۱۳۳۴۳۹-۴۱  در میان بگذارند.

انتهای پیام