• دوشنبه / ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۶
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 99031207208
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

سایت دفن زباله شهرکرد ساماندهی می‌شود

سایت دفن زباله شهرکرد ساماندهی می‌شود

ایسنا/چهارمحال و بختیاری سرپرست سازمان مدیریت پسماندشهرداری شهرکرد گفت: طی یک ماه آینده سایت دفن زباله در شهرکرد ساماندهی می‌شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری شهرکرد، داود مومنی با بیان اینکه سایت دفن زباله شهرداری ۹۸ هکتار است، اظهار کرد: با توجه به تولید ۱۳۲ تن زباله به صورت روزانه ظرفیت ۲۰ درصد این سایت به کار گرفته شده و مابقی‌ آن بلااستفاده مانده است‌.

وی تأکید کرد: کلیه راه‌های دسترسی غیرمجاز به سایت دفن زباله نیز مسدود شده است.

مومنی افزود: روند زنده‌‎گیری سگ‌های بلاصاحب در سطح شهر مرتب انجام و مرکز نگهداری این حیوانات در همین سایت و تحت نظارت دامپزشک فعال است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری شهرکرد با اشاره به اینکه یک دستگاه بلدوزر جدید در این سایت به کار گرفته شده است، گفت: با وجود این دستگاه بلافاصله بعد از تخلیه زباله‌ عملیات دفن انجام می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: با نظارت کارشناسان و رعایت کامل نکات بهداشتی این سایت ضدعفونی و تا یک ماه آینده باسکول ۶۰ تنی‌ در آن مستقر می‌شود.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری شهرکرد با بیان اینکه تاکنون بخش خصوصی به تعهدات خود جهت راه‌اندازی شهرک بازیافت به صورت کامل عمل نکرده است، خاطرنشان کرد: در این راستا سازمان پسماند مکاتبات و پیگیری‌های لازم جهت واگذاری این بخش به سازمان را انجام داده است.

انتهای پیام