• دوشنبه / ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۳
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99031206936
  • منبع : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی

دستگیری عاملان سرقت ۸۰ میلیاردی فروشگاهی در پایتخت

دستگیری عاملان سرقت ۸۰ میلیاردی فروشگاهی در پایتخت

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سه سارق که با تشکیل باندی، ۸۰ میلیارد ریال پوشاک و البسه از انبار یک فروشگاه بزرگ تجاری سرقت کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایسنا سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری در این باره اظهار کرد: بیستم اردیبهشت ماه سال جاری پرونده ای با موضوع سرقت از یک فروشگاه بزرگ تجاری در دادسرای ناحیه ۵ تهران تشکیل و با دستور قضائی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارجاع شد.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت گفت: شاکی اظهار داشت، دو هفته پیش چند سایت داخلی را که در کار فروش البسه و پوشاک خارجی به صورت اینترنتی فعالیت داشت را بررسی می کردم که متوجه شدم برخی از محصولات ما که به صورت انحصاری وارد شده، در این سایت ها در حال فروش هستند. برای بررسی موضوع یکی از این محصولات را سفارش دادم و پس از دریافت محصول متوجه شدم بارکد درج شده بر روی آن در سامانه انبار ما موجود است و از جمله اقلامی است که ما وارد کرده ایم. بلافاصله انبار فروشگاه را بررسی و در انبارگردانی متوجه شدم بیش از ۱۰ هزار ثوب از انواع پوشاک و البسه در انبار نیست و با پیگیری بیشتر، دو تن از مسئولان انبار به نام‌های «علی» و «سعید» ناپدید شدند و دیگر به شرکت مراجعه نکردند.

وی افزود: ظن اینکه انبارداران شرکت در سرقت نقش داشته باشند قوت گرفت و کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت اماکن پایگاه دوم پلیس آگاهی در بررسی ها متوجه شدند علی با ثبت یک شرکت واردات به نام همسر خود حدود ۴۰ میلیارد ریال از محصولات مال باخته را به واسطه فروشگاه های اینترنتی به فروش رسانده است.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت گفت: در گام بعدی از بررسی ها مخفیگاه علی در سعادت آباد شناسایی و با هماهنگی های قضائی علی به همراه همسرش ندا در یک عملیات پلیسی دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری نیروی انتظامی، وی اظهار کرد: علی پس از انتقال به پلیس آگاهی ضمن قبول سرقت از انبار شرکت به کارآگاهان گفت: از شش ماه پیش با همدستی سعید محصولات شرکت که انواع لباس خارجی بودند را سرقت می کردیم و برای فروش آن تصمیم گرفتیم از طریق فضای مجازی اقدام کنیم که با ثبت یک شرکت صوری به نام همسرم اموال سرقتی را فروختیم.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه سعید نیز در عملیات دیگری در مخفیگاهش دستگیر شد، تصریح کرد: با اعتراف صریح متهمان به سرقت ۸۰ میلیارد ریالی، هر دو برای تکمیل تحقیقات پلیسی با دستور قضائی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی هستند.

انتهای پیام