• یکشنبه / ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۱
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 99031106588
  • خبرنگار : 50256

افتتاح مرکز "مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی" در حوزه‌های علمیه آذربایجان شرقی

افتتاح مرکز "مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی" در حوزه‌های علمیه آذربایجان شرقی

ایسنا/آذربایجان شرقی مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در مرکز خدمات حوزه‌های علمیه آذربایجان شرقی برای اولین بار در کشور با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افتتاح شد.

معاون فرهنگی و خانواده مرکز خدمات حوزه‌های علمیه آذربایجان شرقی، روز یکشنبه در آیین افتتاحیه این مرکز، گفت: در سال گذشته، قرارگاهی تحت عنوان حضرت خدیجه (س) در محل حوزه‌های علمیه تبریز با هدف توانمندسازی خانواده‌های طلاب تاسیس شد.

حجت الاسلام فرهاد عابدینی افزود: تلاش می‌کنیم تا خانواده‌های طلاب نیز بتوانند در بحث آموزه‌های مهارت زندگی در کنار نشر و ترویج آموزه‌های دینی گام بردارند.

وی ادامه داد: در قرارگاه حضرت خدیجه (س) چندین دوره کارگاه خیاطی مخصوص همسران طلاب برگزار شد که در دوران شیوع کرونا، بیش از ۴۰۰ هزار ماسک بهداشتی تولید کرده و پس از بازگشت به منطقه خود، اقدام به تاسیس کارگاه و تولید ماسک‌ و گان بهداشتی کردند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام عابدینی با اشاره به ضرورت ترویج مشاغل خانگی، گفت: در مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی، تاکنون بیش از ۱۵ دوره مهارت آموزی برگزار شده و هنوز هم آموزش‌ها در بستر فضای مجازی ادامه دارد.

وی افزود: مشاغلی چون قالی بافی، زنبورداری، پرورش قارچ، گیاهان دارویی و بوقلمون و تولید کاغذ خوشنویسی از جمله مشاغل فعال در استان هستند که در این مرکز آموزش داده می‌شود.

وی متذکر شد: اگر این مرکز مورد حمایت واقع شود، همسران طلاب در کنار کسب مهارت و شغل، با ایجاد کسب و کار، باقی افراد را نیز صاحب شغل خواهند کرد.

انتهای پیام