• یکشنبه / ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۲
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99031106234
  • خبرنگار : 30077

ممنوعیت ماهیگیری و شنا در سدها و سازه های آبی استان سمنان

ممنوعیت ماهیگیری و شنا در سدها و سازه های آبی استان سمنان

ایسنا/سمنان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان نسبت به ممنوعیت ماهیگیری و شنا در دریاچه پشت سدها و سازه های آبی استان تاکید کرد .

ایرج حیدریان با بیان اینکه در آستانه فصل تابستان و گرمی هوا قرار داریم گفت : متاسفانه در این فصل علیرغم اطلاع رسانی های قبلی،شاهد آن هستیم که افراد زیادی بدون توجه به هشدارها و اخطارهای پیشین در مکان های ممنوعه مزبور تردد و یا شنا کرده و دچار حادثه می شوند .

وی با اشاره به بازدید هم استانی های عزیز از تاسیسات آبی استان، گفت: لغزندگی حاشیه مخازن سدها و بندهای انحرافی و شرایط رسوبی کف مخازن، خطرات جدی را برای تردد کنندگان ، شناگران و ماهیگیران به همراه دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان با اشاره به تغییرات دمایی در لایه های مختلف آب مخزن سدها خاطرنشان کرد: مخاطره گران بایستی توجه داشته باشند که تغییرات ناگهانی دما باعث گرفتگی عضلات و در نتیجه از دست رفتن تعادل هنگام شنا کردن می شود. 

حیدریان با بیان اینکه سطح آب سدها و مخازن به نظر شفاف می رسد، خاطر نشان کرد: وجود جریان های زیر سطحی باعث کدر شدن و در نتیجه کاهش دید می شود و در اثر برخورد با تأسیسات و درختچه های کف مخزن متأسفانه شنا گران جان خود را از دست می دهند.

وی با اشاره به نصب تابلوهای هشدار دهنده در حاشیه مخازن سدها، بندهای انحرافی و تأسیسات تغذیه مصنوعی استان اظهار امیدواری کرد: با همکاری خانواده ها و آگاه کردن فرزندانمان از خطرات ناشی از شنا و سایر تفریحات، مکان های ممنوعه را ایمن ساخته و شرایطی بوجود آوریم تا شاهد حوادث تلخ و ناگوار نباشیم.

انتهای پیام