• یکشنبه / ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۱:۵۵
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99031105893
  • خبرنگار : 50088

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام کرد

اشتغال ۲۰۰ هزار نفر در حوزه صنعت خراسان رضوی

اشتغال ۲۰۰ هزار نفر در حوزه صنعت خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در حال حاضر پس از حوزه خدمات که بیشترین اشتغال را فراهم کرده، حوزه صنعت توانسته زمینه اشتغال را برای ۲۰۰ هزار نفر نیرو، در این استان فراهم کند.

محمدرضا مس‌فروش در حاشیه مراسم تکریم و معارفه رئیس صنعت، معدن و تجارت تایباد که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: اکنون ۱۰ هزار نفر در حوزه معدن فعالیت دارند، شهرستان مرزی تایباد ظرفیت لازم برای توسعه معادن را دارد و باید از این پتانسیل در جهت آماده کردن زیرساخت‌ها استفاده کرد.

وی با اشاره به ۴۵۱ طرح نیمه تمام در حوزه صنعت، معدن و بازرگانی این استان افزود: برای این تعداد طرح با ۵۰ درصد رشد فیزیکی ۵۰ هزار میلیارد ریال سرمایه پیش‌بینی شده که اگر در سال جاری به اتمام برسد، اتفاق خوبی در اقتصاد استان رخ خواهد داد.

مس‌فروش بیان کرد: برای توسعه اقتصادی نیاز به ارز است و دست یافتن به این مهم در گرو تعاملات تجاری با کشورهای همسایه می‌باشد؛ از آن‌جا که خراسان رضوی در همسایگی کشور افغانستان قرار گرفته، فرصت مناسبی برای ایجاد این تعامل به وجود آورده که با افزایش صادرات می‌توان ارز لازم را به دست آورد.

وی ادامه داد: نکته مهم در این تعامل تجاری رضایت‌مندی کشور همسایه است، افغانستان تمایل به معاملات دوجانبه با ایران را دارد و برای تراز کردن این تعامل باید کالاهای مورد نیاز را از کشور همسایه تهیه کرد، در این معامله می‌توان به ارز مورد نیاز دست یافت و همچنین تراز تجاری را نیز رعایت کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در پایان به رفع مشکلات بازارچه مرزی اشاره کرد و گفت: سازمان صمت به دنبال آن است تا هر چه زودتر مشکلات بین‌المللی بازارچه مرزی را برطرف کند تا از این فرصت برای توسعه تبادلات تجاری با کشورهای همسایه استفاده شود؛ در حال حاضر گرم شدن روابط تاجیکستان با ایران فرصتی برای رشد اقتصادی را فراهم کرده است.

گفتنی است در مراسم تکریم و معارفه رئیس صنعت، معدن و تجارت تایباد که روز گذشته برگزار شد؛ از زحمات محمد اشرفی تقدیر و محمد کریمی به عنوان رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان تایباد منصوب شد؛ محمد اشرفی نیز به عنوان رئیس صنعت، معدن و تجارت تربت‌حیدریه منصوب گردید.

انتهای پیام