• چهارشنبه / ۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۲
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 99030703673
  • خبرنگار : 50300

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز:

برای بازگشایی دانشگاه‌ها باید کارشناسی‌شده عمل کرد

برای بازگشایی دانشگاه‌ها باید کارشناسی‌شده عمل کرد

ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه باید درباره بازگشایی دانشگاه‌ها کارشناسی‌شده و دقیق عمل کرد، گفت: نمی‌توان دانشگاه را بازگشایی کرد، چند دانشجو را در یک اتاق اسکان داد و در عین حال فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرد.

غلامحسین خواجه در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص بازگشایی دانشگاه‌ها از ۱۷ خرداد، اظهار کرد: در خصوص بازگشایی دانشگاه‌ها در ۱۷ خرداد رسما به ما ابلاغی نشده است اما در حال بررسی راهکارهای مختلف در شرایط کنونی هستیم.

وی ادامه داد: هفته آینده جلسه هیات رییسه دانشگاه برگزار می‌شود و در آن جلسه تصمیماتی گرفته خواهد شد. تا این لحظه در حال بررسی راه‌های متفاوت از دانشکده‌های مختلف دانشگاه هستیم تا نهایتا پیشنهادات را در هیات رییسه بررسی و به جمع‌بندی نهایی برسیم.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص ظرفیت خوابگاه‌ها برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، گفت: در خوابگاه‌ها در هر اتاق ممکن است ۶ یا ۵ دانشجو با هم ساکن باشند؛ در این صورت چگونه می‌توانیم فاصله اجتماعی را رعایت کنیم؟ و اگر بخواهیم یک اتاق در اختیار هر دانشجو قرار دهیم، امکان‌پذیر نیست. این مساله بسیار گسترده است و به سادگی نمی‌توان درباره آن تصمیم‌گیری کرد.

خواجه در پایان تاکید کرد: نمی‌توان دانشگاه را بازگشایی کرد و چند دانشجو را در یک اتاق اسکان داد و در عین حال فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرد. باید درباره این مسائل کارشناسی شده و دقیق عمل کرد. هفته آینده جلسه‌ای تشکیل خواهد شد و نتایج آن را اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام