• چهارشنبه / ۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۲
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 99030703632
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

اعطای وام قرض‌الحسنه به آسیب‌دیدگان از کرونا در فارسان

اعطای وام قرض‌الحسنه به آسیب‌دیدگان از کرونا در فارسان

ایسنا/چهارمحال و بختیاری امام جمعه فارسان از اعطای وام قرض‌الحسنه به آسیب‌دیدگان از کرونا در فارسان خبر داد.

حجت‌الاسلام محسن ملک‌پور در گفت و گو با ایسنا، در خصوص فعالیت‌های این شهرستان در رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه، اظهار کرد: کمک‌رسانی قبل از فرمایش رهبر انقلاب در حد محدود فعال بود اما با شروع رزمایش یک جهش جدی اتفاق افتاد و همه افراد با سلایق مختلف وارد میدان شدند و ما نیز راه را باز کردیم تا یک محوریتی باشد که مردم با بضاعت خود در کنار سازمان‌های مختلف کمک کنند.

وی درباره گردهم آمدن نهاد و ارگان‌ها و گروه‌های جهادی حول محور نهاد نماز جمعه، افزود: امام جمعه به عنوان رئیس قرارگاه باید وسط میدان و محور کار باشد تا جلوی تشتت و موازی‌کاری گرفته شود و سوءاستفاده سیاسی و جناح‌گرایی نیز از بین برود.

امام جمعه فارسان در تشریح اقدامات انجام‌گرفته در این قرارگاه، تصریح کرد: از طریق افرادی که تمکن مالی داشتند و با تکمیل یک لیست واحد جهت شناسایی و کمک‌رسانی نیازمندان، تاکنون ۳۵۰۰ بسته غذایی تا سقف ۳۰۰ هزار تومان توزیع شده است، همچنین ۶۰۰ میلیون تومان توسط خیرین میان نیازمندان با توجه به تعداد خانوار به صورت نقدی توزیع شد.

وی در ادامه گفت: در این رزمایش گروه جهادی طلاب و نیز پایگاه مسجد جامع فعالیت زیادی داشتند از جمله در تولید۱۲۰ هزار ماسک مشارکت کردند.

حجت الاسلام ملک‌پور تصریح کرد: در یک ابتکار عمل طی توافقی با خیرین، مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان از طریق اعتبارات و وام‌های یک بانک، به صورت قرض‌الحسنه مهیا شد و اعطای وام ۲ میلیون تومانی میان ۱۰۰ متقاضی در حال انجام است و مقرر شد آن بانک با شرایط آسان وام را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

وی اضافه کرد: یک بانک اطلاعاتی مشخص از نیازمندان  در حدود ۱۳۰۰ نفر  را با فهرست خیریه‌های شهر تلفیق شد که حاصل آن حدود ۵ هزار نیازمند بود که افراد تکراری حذف و نیازمندان واقعی شهر و محلات شناسایی شدند.

حجت‌الاسلام ملک‌پور در پایان گفت: با ائمه جماعات علاوه بر جلسات به صورت مکتوب و تلفنی جهت شناسایی و رفع نیازمندان هر محل در ارتباط مداوم هستیم و تا زمانی که بتوانیم و آثار سوء کرونا وجود دارد، در رزمایش مساوات و همدلی فعالیت می‌کنیم.

انتهای پیام