• شنبه / ۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۱
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 99030301315
  • خبرنگار : 50147

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر:

حتی‌الامکان نماز عید فطر در فضای باز اقامه شود

حتی‌الامکان نماز عید فطر در فضای باز اقامه شود
عکس آرشیوی است

ایسنا/بوشهر مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر از برگزاری نماز عید فطر در نقاط دارای وضعیت سفید با رعایت پروتکل ابلاغی وزارت بهداشت خبر داد.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی ۳ خرداد ۹۹ در مصاحبه با برنامه رادیویی سلام بوشهر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مؤمنین و مؤمنات در ماه ضیافت الهی و همچنین تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر گفت: نماز عید فطر در نقاطی از استان بوشهر که وضعیت سفید دارند با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: الان در شرایط خاصی به سر می بریم و برای برنامه‌های جمعی محدودیت‌هایی وجود دارد و در ماه رمضانی که پشت سر گذاشتیم محدودیت‌هایی بود.

این مسئول افزود: در مراکز شهرستان‌ها بر اساس اعلامی که نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه داشتند و با نظر نماینده محترم ولی فقیه در استان و ستاد کرونا به صورت متمرکز در نقاط مختلف استان نماز عید فطر برگزار نمی‌شود.

حجت‌الاسلام سروستانی ادامه داد: برای اقامه نماز عید در مراکز و مساجدی که دارای وضعیت سفید هستند، دستورالعملی که قبلاً در شب‌های قدر برای مساجد و مراکز دینی اعلام شد، به قوت خود باقی است و باید رعایت شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر تصریح کرد: به دلیل اهمیت بالای مسئله سلامت، توصیه کلی این است هر جایی که قرار هست نماز عید فطر برگزار شود، حفظ دستورالعمل و پروتکل بهداشتی را در دستور خود قرار دهند و باز توصیه جدی بر این است حتی الامکان نماز عید در فضای باز اقامه شود و نمازگزاران وسایل شخصی از قبیل مُهر و سجاده با خود داشته باشند.

انتهای پیام