• شنبه / ۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۷
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99030301287
  • خبرنگار : 50176

گردشگر گرفتار در ارتفاعات مخملکوه نجات یافت

گردشگر گرفتار در ارتفاعات مخملکوه نجات یافت

ایسنا/لرستان مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: گردشگر گرفتار در ارتفاعات مخملکوه نجات یافت.

صارم رضایی امروز سوم خردادماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: گردشگر ۳۹ ساله که در ارتفاعات مخملکوه گرفتار شده بود توسط تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر به ارتفاعات پایین منتقل شد.

وی تصریح کرد: نیروهای آتش‌نشانی پس از ۴ ساعت تلاش به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه امکان دسترسی به مصدوم را نداشتند و ساعت ۲۲ شب گذشته اعلام کمک کردند که بلافاصله تیم واکنش سریع به محل حادثه اعزام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان خاطرنشان کرد: نجاتگران تیم واکنش سریع پس از دوساعت کوهپیمایی در شیب ۷۰ درجه به فرد مصدوم رسیدند که به دلیل تشنگی و افت فشار شرایط مساعدی نداشت، پس از اقدامات اولیه و بستن دو کارگاه تخصصی مصدوم را به منطقه امن منتقل کردند. 

رضایی بیان کرد: ساعت ۵ صبح پس از ۷ ساعت عملیات سخت و طاقت فرسا این عملیات با موفقیت به پایان رسید و در حال حاضر حال عمومی این گردشگر خوب است.

وی با بیان اینکه ارتفاعات مخملکوه گرچه ساده به نظر می‌رسد اما از جمله کوه‌های صعب‌العبور استان بوده و صعود به آن بسیار سخت است، افزود: کوهنوردان با دریافت اطلاعات و داشتن راهنما اقدام به صعود به این ارتفاعات را داشته باشند. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان ادامه داد: تیم پنج نفره واکنش سریع به همراه فرمانده این تیم، یک دستگاه آمبولانس، یک دستگاه خودرو ست نجات با تجهیزات فنی کوهستان در محل حادثه حضور داشتند و پس از ساعت‌ها تلاش بی وقفه موفق به  نجات جان این گردشگر شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان اظهار کرد: همشهریان در صورت مشاهده هرگونه حادثه با  ۱۱۲ جمعیت هلال احمر تماس بگیرند و همکاران در جمعیت هلال احمر به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی و امدادرسانی را دارند.

انتهای پیام