• چهارشنبه / ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۰
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99021007245
  • خبرنگار : 50219

گلایه فرماندار مهریز از نبود بانک اطلاعاتی نخبگان این شهرستان

گلایه فرماندار مهریز از نبود بانک اطلاعاتی نخبگان این شهرستان

ایسنا/یزد فرماندار مهریز گفت: به دلیل نبود بانک جامع اطلاعاتی از نخبگان مهریزی داخل و خارج از کشور، از این ظرفیت مهم استفاده مناسبی برای توسعه شهرستان نشده است.

 «رضا زارع‌زاده مهریزی» توسعه همه جانبه را نیازمند مشارکت نخبگان دانست و تصریح کرد: برای تحقق این هدف باید بانک اطلاعات به‌روز و جامع  از اطلاعات نخبگان ایجاد شود و در این زمینه همه کسانی که شناختی از این افراد دارند، می‌توانند با ارائه اطلاعات در ایجاد این بانک مشارکت کنند.

وی ادامه داد: افراد زیادی با توانای‌های مادی، معنوی و فکری و سال‌ها تجربه کاری می‌توانند در توسعه شهرستان اثرگذار باشند و این درحالی است که اطلاعاتی در ارتباط با قابلیت‌های آنان وجود ندارد تا در امور مرتبط از این ظرفیت‌ها برای توسعه استفاده شود.

فرماندار مهریز با بیان این که در سال‌های گذشته به صورت پراکنده جلسه‌های مختلفی با نخبگان در استان و خارج از آن برگزار شده، آن را کافی ندانست و اظهار کرد: کار باید دقیق، برنامه محور، همیشگی و علمی باشد.

زارع‌زاده مهریزی یکی از نیازهای مهم این شهرستان را ساخت مجتمع فرهنگی و هنری دانست و تاکید کرد: توسعه همه جانبه این شهر با وجود ظرفیت‌ خوب گردشگری در گروی جلب همکاری همه افراد با هر نوع سلیقه است که اگر این مهم محقق شود، توسعه شهرستان شتاب می‌گیرد.

وی با بیان این که در شرایط تحریم‌های ظالمانه دشمنان انقلاب، منابع داخلی جوابگو نیست و باید مشارکت خیران و نخبگان در امور جلب شود، افزود: در سال‌جاری که مزین به نام جهش تولید است باید زمینه‌ مناسب برای جذب مشارکت بخش‌خصوصی و خیران در کمک به دولت در اجرای طرح‌های فرهنگی و اقتصادی فراهم شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فرمانداری مهریز، زارعزاده در پایان از سربازان جبهه سلامت که صدمات روحی و جسمی را متحمل شدند و همچنین از راه‌اندازی پویش‌های مردمی برای گندزدایی مناطق مختلف شهرستان و کمک به نیازمندان و افراد آسیب‌دیده از ویروس کرونا و اجرای رزمایش مواسات تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام