• یکشنبه / ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۳
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 99013118698
  • خبرنگار : 71536

وکیل فدراسیون فوتبال: ویلموتس برای پاسخ به دفاعیه ایران مهلت خواست

وکیل فدراسیون فوتبال: ویلموتس برای پاسخ به دفاعیه ایران مهلت خواست

وکیل فدراسیون فوتبال می‌گوید پس از ارائه دفاعیه ایران به فیفا، مارک ویلموتس برای پاسخگویی به این دفاعیه مهلت خواسته است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا شاه‌منصوری، یکی از وکلای فدراسیون فوتبال درباره شکایت ویلموتس از فدراسیون فوتبال برای دریافت غرامت و همچنین درخواست این مربی بلژیکی برای پاسخگویی به دفاعیه ایران از فیفا گفت: بعد از حضور آقای بهاروند در فدراسیون، موضوعات حقوقی از قالب فردی خارج شد و یک گروه این مسائل را پیگیری می‌کند. در پرونده آقای اسکوچیچ برای اولین بار یک خرد جمعی و چانه‌زنی رخ داد که بی سابقه بود.

وی ادامه داد: در پرونده ویلموتس هم می‌گفتند که یک وکیل خارجی برای پیگیری این پرونده از سوی فدراسیون فوتبال منصوب شده است که اصلا چنین موضوعی مطرح نیست. منتهی در آن مقطع گفته شد که یک وکیل خارجی هم در کنار فدراسیون فوتبال حضور داشته باشد که تعامل و رفت و آمد با فیفا را راحت کند. یک دعوایی از طرف ویلموتس مطرح شد که ما هم متقابلا پاسخ دادیم. الان دعوای متقابل را داشتیم که طبق آخرین خبر آقای ویلموتس برای پاسخ به این موضوع فرصت خواستند.

وکیل فدراسیون فوتبال همچنین به اضافه شدن چندین نفر دیگر به این گروه حقوقی گفت: خیلی خوشحالم که تمام دوستان در فدراسیون فوتبال در این موضوع شرکت دارند. در حال حاضر آقای نورشرق به این گروه اضافه شدند. آقای دلیشت هم در کنار ما هستند و به هیچ عنوان مستقلا به عنوان وکیل فدراسیون عمل نمی‌کنند.

شاه‌منصوری همچنین درباره برگزاری جلسه رسیدگی به پرونده‌های حقوقی تیم‌های ایرانی در فدراسیون فوتبال گفت: با حضور دبیرکل جدید در فدراسیون فوتبال، رویکرد جدیدی نسبت به پرونده‌های ایرانی‌ها در فیفا شکل گرفته است. پرونده‌های ما در فیفا زیاد هستند و با توجه به بحث کرونا که وضعیت قراردادی ما را با چالش روبرو کرده است، فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت درباره این موضوع جلسه‌ای برگزار کند و بر اساس جمع بندی ها و نظر باشگاه ها، راهکار درستی را برای انعقاد قرارداد با این بازیکنان داشته باشیم.

وی یادآور شد: واضح و مبرهن است که حجم زیاد از پرونده های ما در فیفا نگران کننده است. امروز جلسه ای با حضور نمایندگان باشگاه‌های لیگ برتری و لیگ دسته یک و روسای کمیته‌های مختلف داشتیم که در خصوص بازیکنان خارجی و پرونده های DRC در فیفا چه اقدامی اتخاذ شود. تیم‌های ایرانی حدودا 60 پرونده در کمیته تعیین وضعیت فیفا دارند.

انتهای پیام