• چهارشنبه / ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۶
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99012715624
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش آذربایجان غربی:

نواقص احتمالی برنامه شاد به مرور رفع می شود

نواقص احتمالی برنامه شاد به مرور رفع می شود

ایسنا/آذربایجان غربی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: نواقص احتمالی برنامه شاد به مرور رفع خواهد شد.

مهین منافی در گفت و گو با ایسنا در خصوص شبکه اجتماعی دانش آموزان "شاد" با بیان اینکه شبکه اجتماعی دانش آموزان به‌ منظور ساماندهی آموزش مجازی دانش آموزان در وزارت آموزش ‌و پرورش طراحی و پیاده‌ سازی شده است، افزود: در این شبکه پس از احراز هویت، ارتباط دوسویه بین مدیر، معلم و دانش‌آموز برقرار می شود و برگزاری کلاس‌های برخط و غیر برخط مبتنی بر تبادل پیام و محتوا در گروه‌هایی به نام کلاس‌های مدرسه در بستری ایمن و به‌دور از تداخل سایر کاربران فضای مجازی برای معلم و دانش‌آموز فراهم کرده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان با بیان اینکه نواقص احتمالی برنامه شاد به مرور رفع خواهد شد، بیان کرد: در بستر این شبکه، مدون کردن فعالیتهای آموزش مجازی در زمانبندی مشخص و مناسب برای دوره متوسطه ضرورت دارد.

وی با تاکید بر لزوم فعال سازی و تحقق اهداف شبکه اجتماعی دانش آموزان، ادامه داد: گسترش عدالت آموزشی در سراسر استان رویکرد آموزش و پرورش استان است.

منافی با بیان اینکه آسیب های روانی به خانواده ها در شرایط کنونی باید مدنظر باشد، ادامه داد: پرهیز از ارائه محتوای سنگین، مدیریت و کاهش استرس به ویژه در پایه ۱۲ که امسال در آزمون سراسری شرکت خواهند کرد، باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

منافی بر لزوم بازخوردگیری در خصوص میزان نفوذ و اثرگذاری آموزش های مجازی در بین جامعه دانش آموزی استان تاکیدکرد.

وی خاطر نشان کرد: عدم دسترسی برخی از دانش آموزان به ابزار لازم چالشی است که باید از طریق جزوات آموزشی توسط راهبران آموزشی جبران شود.


انتهای پیام