• پنجشنبه / ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۱
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99012111743
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

یک جامعه شناس:

استفاده از توان نیروی جوان موجب ارتقاء کشور می شود

استفاده از توان نیروی جوان موجب ارتقاء کشور می شود

ایسنا/آذربایجان غربی یک مدرس دانشگاه گفت: جوانان نقش تعیین کننده ای در آینده یک کشور دارند.

منصوره ایزدی درگفت و گو با ایسنا با تبریک هفته جوان افزود: جوانان به عنوان یک سرمایه ملی نقش اساسی و تعیین کننده در آینده یک کشور دارند.

این جامعه شناس با تاکید بر اینکه جوانان به عنوان نیروی انسانی سهم بزرگی در توسعه کشور دارند، تصریح کرد: اگر جوامع به درستی از این نیروی انسانی استفاده کنند باعث ایجاد انگیره در آنها شده و می توان به رشد و پیشرفت همه جانبه کشور امیدوار بود.

وی با اشاره به اینکه آنگونه که باید در جامعه ما به جوانان فرصت داده نمی شود، یاد آور شد: مسئولان باید در ایجاد بسترهای مناسب رشد و شکوفایی جوانان تلاش کنند ولی متاسفانه تاکنون میدان دادن به جوانان تنها در شعار بوده و کمتر شاهد حضور جوانان در پستهای مدیریتی هستیم.

ایزدی با اشاره به اینکه پیگیری امور جوانان و بررسی مشکلات و وضعیت جوانان باید به دغدغه اصلی مسئولان تبدیل شود، اظهار کرد: جامعه ما یک جامعه جوان است بنابراین این خود یک فرصت بینظری برای پیشرفت و توسعه همه جانبه و ارتقای جایگاه کشور است. 

این جامعه شناس ادامه داد: کشوری در مسیر توسعه و پیشرفت موفق می شود که با برنامه ریزی از توان نیروی عظیم انسانی و متخصص و جوان خود استفاده کند.

انتهای پیام