• پنجشنبه / ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۹
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 99012111734
  • خبرنگار : 50204

توزیع روزانه ۳۵۰۰ لیتر الکل در استان مرکزی

توزیع روزانه ۳۵۰۰ لیتر الکل در استان مرکزی

ایسنا/مرکزی سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی از توزیع روزانه ۳۵۰۰ لیتر الکل و تولید بیش از ۱۵۰ هزار ماسک در واحدهای تولیدی استان مرکزی خبر داد.

جوادحسنی روز گذشته چهارشنبه بیستم فروردین ماه در حاشیه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این جلسه روند توزیع و تامین کالاهای اساسی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت، همچنین شرایط عرضه شکر در بازار و افزایش قیمت‌هایی که بعضا به دلیلی شرایط خاص ایجاد شده و وضعیت حبوبات و شرایط عرضه و تامین گوشت مرغ و گوشت قرمز رصد شد.

وی افزود: روند عرضه کالا تقریبا روند مناسبی بوده و فراوانی خاص خود را داشته و مشکلی در تامین و عرضه هیچ نوع کالایی وجود ندارد، همچنین ذخیره‌سازی‌های در سطح استان و کشور نیز از شرایط مطلوبی برخوردار بوده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: بعضا در تعداد محدود و معدودی از کالاها به دلیل تغییر نرخ ارز یا افزایش برخی مولفه‌ها، افزایش قیمت ایجاد شده که این مهم مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

حسنی بیان کرد: با توجه به شرایطی که در برخی از کالاهای وارداتی وجود داشت، مقرر شد موارد به صورت جزئی و ریز مورد تجزیه تحلیل قرار گیرد و گزارش در نهایت به ستاد تنظیم بازار ارائه شود.

وی در خصوص میوه و مرکبات ایام پایانی سال اضافه کرد: استان مرکزی در این راستا تنها استانی بود که تمام میزان میوه تامین شده را در شبکه خود تا به امروز عرضه کرده و مقداری از باقی مانده سیب نیز تا دو روز آینده عرضه خواهد شد. میوه‌های توزیع شده شامل هزار تن پرتغال و ۵۰۰ تن سیب بوده که بطور کامل در استان جذب و با قیمت مصوب عرضه شد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در رابطه با شوینده‌ها و موادضدعفونی ادامه داد: در این زمینه نیز مشکلی در بازار تامین و عرضه در استان وجود ندارد و روزانه سه هزار و ۵۰۰ لیتر الکل با قیمت مصوب در نقاط مختلف استان توزیع می‌شود، همچنین امکان پشتیبانی از استان‌های همجوار نیز در این زمینه وجود دارد.

حسنی اضافه کرد: روزانه بیش از ۱۵۰ هزار ماسک در واحدهای صنعتی، کارگاه‌ها و صنوف استان مرکزی از جمله واحد تولیدی الهام طب زرندیه تولید می‌شود، البته علاوه‌بر فعالیت این واحدهای تولیدی، گروه‌های جهادی نیز در سطح استان ماسک تولید و توزیع می‌کنند.

حسنی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان بیان کرد: با توجه به درپیش بودن ماه رمضان، تمهیداتی در خصوص عرضه برخی اقلام از جمله قند و شکر و مولفه‌هایی که مورد استفاده صنوف تولیدی است، در نظر گرفته شد.

وی افزود: امیدواریم با پیگیری و نظارت مستمر بتوان شرایط مطلوبی را در خصوص اعتمادسازی و ایمن سازی بازار برای خرید مردم ایجاد کنیم.

انتهای پیام