• پنجشنبه / ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۳
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99012111726
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

۶۹۸ کیلوگرم گوشت قرمز و مرغ فاسد در ماکو معدوم شد

۶۹۸ کیلوگرم گوشت قرمز و مرغ فاسد در ماکو معدوم شد

ایسنا/آذربایجان غربی فرماندار ماکو از کشف و معدوم سازی ۶۹۸ کیلوگرم گوشت قرمز و مرغ غیربهداشتی و تاریخ گذشته در این شهرستان خبر داد.

حسین عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح آخرین اقدامات شورای هماهنگی پیشگیری و مبارزه با کرونا ماکو از تشدید بازرسیهای بهداشتی در این شهرستان خبر داد و گفت: در بازرسی از اصناف ۶۹۸ کیلوگرم گوشت قرمز، آلایش دامی و مرغ تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف کشف و از چرخه مصرف شهروندان خارج کردند.

وی با تاکید بر اینکه به همت خیرین شهرستان ۱۲۷ بسته گوشت ۲ کیلویی تهیه و به مناسبت عید نیمه شعبان و با نظارت کمیته امداد امام خمینی «ره» بین نیازمندان توزیع شد، افزود: ارزش این کمک خداپسند بیش از ۱۸ میلیون ریال است.

فرماندار ماکو همچنین با اشاره به اینکه تیم پایگاه بهداشتی مرز بازرگان بصورت شبانه روزی مشغول ارائه خدمات غربالگری و مراقبت سندرمیک هستند، افزود: از ابتدای امسال تاکنون نزدیک به ۱۰ هزار مسافر طبق آمار مکتوب، غربالگری و تب سنجی شده اند و بیش از ۵۰۰ نفر آنها مورد نمونه برداری آزمایشگاهی قرار گرفتند.

عباسی از کشف و ضبط ۸۷۰ بطری آب میوه و روغن زیتون تاریخ گذشته، معجون فاقد مجوز بهداشتی در ماکو به ارزش ۶۰ میلیون ریال خبر داد و تصریح کرد: این اقدامات در راستای تشدید نظارت های بازرسان اکیپ مشترک با حضور نمایندگان فرمانداری، پلیس اماکن، صنعت،معدن و تجارت، اتاق اصناف و شبکه بهداشت و درمان صورت گرفت.

انتهای پیام