• پنجشنبه / ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۸
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 99012111701
  • خبرنگار : 71638

فیروزجا در یک قدمی فینال با کارلسن در مسابقات اینترنتی

فیروزجا در یک قدمی فینال با کارلسن در مسابقات اینترنتی

مگنوس کارلسن قهرمان شطرنج جهان در بخش استاندارد با پیروزی قاطع مقابل حریفش فینالیست رقابت های اینترنتی بنتربلیتس شد.

به گزارش ایسنا، علیرضا فیروزجا که در مسابقات اینترنتی بنتربلیتس شرکت کرده است، موفق شد در بین چهار بازیکن برتر این رقابت ها قرار بگیرد. او در مرحله یک چهار نهایی از سد حریف خود با نتیجه ۸.۵ بر ۲.۵  گذشت و در جمع چهار نفر برتر پایانی قرار گرفت.

مگنوس کارلسن قهرمان شطرنج جهان در بخش کلاسیک که در این رقابت ها حضور دارد موفق شده بود در جمع چهار بازیکن برتر حضور داشته باشد. او در نیمه نهایی مقابل حریف روسی باریتینگ ۲۶۷۵ با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی قاطع رسید تا یکی از فینالیست های این رقابت ها مشخص شود. کارلسن با ریتینگ ۲۸۶۳ در مقابل حریف ۲۷ ساله خود به این پیروزی قاطع دست پیدا کرد.
همچنین علیرضا فیروزجا در صورت پیروزی مقابل حریف هندی با ریتینگ ۲۶۱۸ باید در فینال این رقابت ها مقابل مرد شماره یک شطرنج جهان قرار بگیرد.  فیروزجا ۱۶ ساله باریتینگ ۲۷۲۸ مقابل حریف هندی قرار خواهد گرفت و با توجه به اختلاف ریتینگی که بین او و حریفش وجود دارد احتمال برد فیروزجا و فینالیست شدنش بالا است. 
رقابت او با حریف هندی فردا (۲۲ فروردین ماه) ساعت هشت شب برگزار می شود. علاقه مندان به شطرنج می توانند این رقابت را به صورت آنلاین از طریق سایت chess۲۴ مشاهده کنند.
رقابت‌های بنتربلیتس یک مسابقه حذفی با ۱۲۸ بازیکن در سایت chess۲۴ است که در آن از همه بازیکنان خواسته می‌شود تا هنگام بازی از تمام قدرت تفکر خود استفاده کنند.
مجموع جوایز این مسابقات ۵۰ هزار دلار است که نفر اول این دیدار می‌تواند ۱۴ هزار دلار را برنده شود. هر مسابقه از ۱۶ بازی ۳ دقیقه‌ای برق‌آسا تشکیل می‌شود و برنده اولین شطرنج بازی است که به ۸.۵ امتیاز برسد. در صورتی که با ۱۶ بازی برنده مشخص نشد یک بازی ۳ دقیقه ای دیگر انجام خواهد شد.

انتهای پیام