• دوشنبه / ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۲۳:۱۷
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99011809902
  • خبرنگار : 50224

تلاش برای مهار کرونا توسط دانشجویان بسیجی شهرستان کهگیلویه

تلاش برای مهار کرونا توسط دانشجویان بسیجی شهرستان کهگیلویه

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد دانشجویان جهادگر بسیجی شهرستان کهگیلویه به عنوان پیشقراولان جهادی از زمان شیوع کروناویروس، به صورت شبانه روزی تمام تلاش خود را برای مهار این ابربحران به کار گرفته‌اند.

از آغاز شیوع کرونا ویروس در سطح کشور اقشار مختلف مردم هر کدام به نوعی فعالیت هایی برای مهار این ویروس بکار گرفتند.

در این بین جوانان و نوجوانان هم به میدان آمدند و نشان دادند هر کجا نیاز باشد برای امنیت و سلامت کشور خود از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

این جوانان به مثابه جوانان هشت سال دفاع مقدس ثابت کردند که همواره در روزهای سخت در صحنه هستند و دین خود را به نظام ادا می کنند.

خدمت بی منت را می توان در بین چنین جوانانی دید که خالصانه و بدون ریا و هیچگونه چشم‌داشتی به صورت شبانه روزی جان خود را در کف دست گذاشته اند و سنگر خدمتگذاری را خالی نگذاشته اند.

بسیج دانشجویی شهرستان کهگیلویه وقتی دید سلامت مردم به خطر افتاده در اقدامی خودجوش از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون اقدام به فعالیت‌های عملیاتی از جمله ضدعفونی معابر عمومی شهری و روستایی و راه اندازی کارگاه تولید ماسک و همچنین تهیه و توزیع اقلام بهداشتی برای نیازمندان کرد.

این تیم دانشجویی جهادی خستگی ناپذیر در پشت سنگر برای مبارزه با کووید ۱۹ و سلامتی شهروندان و همراهمی مدافعان سلامت درس از خود گذشتگی و ایثار را به خوبی نشان دادند.

ایمان الهی جانشین بسیج دانشجویی شهرستان کهگیلویه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: اقدامات جهادی دانشجویان بسیجی دانشگاههای شهرستان کهگیلویه از ۲۵ اسفندماه آغاز شده و تا زمان مهار این ویروس ادامه خواهد داشت.

وی اقدامات انجام شده توسط این دانشجویان را شامل عملیات سم‌زدایی و ضدعفونی اماکن پرتردد خیابان‌ها و محله‌ها به صورت کوچه به کوچه و همچنین روستاهای حاشیه شهر دهدشت عنوان کرد.

الهی هم‌چنین از شناسایی نیازمندان و توزیع بسته‌های بهداشتی و غذایی برای آن‌ها خبر داد و افزود: در همین راستا تعداد ۱۰۰ بسته غذایی و بهداشتی در سه مرحله بین افراد نیازمند توزیع شد و در حال حاضر در تدارک ۳۰ بسته بهداشتی و توزیع آن در هفته آتی هستیم.

وی راه اندازی کارگاه تولید ماسک را از دیگر اقدامات بسیج دانشجویی شهرستان کهگیلویه عنوان و تصریح کرد: این ماسک‌ها بعد از رد شدن از فیلتر تمام موارد بهداشتی بین مردم توزیع می شوند.

الهی از یک ایده جدید دیگر توسط این گروه جهادی خبر داد و افزود: ان شالله طی روزهای آینده با برپایی ایستگاه «ویتامین جهادی» آب میوه طبیعی با نظارت کارشناسان بهداشتی و تغذیه شبکه بهداشت و درمان برای بیماران کرونایی تهیه خواهد شد.

به گزارش ایسنا؛ وی با بیان اینکه نهادهایی مثل قرارگاه جهادی خدمت رسانی فرمان حضرت امام(ره) استان و کمیته خادمین شهدای شهرستان ما را در این کار جهادی حمایت کردند گفت: دانشجویان جهادگر هرساله در این ایام با حضور در اردوهای جهادی در کسوت جوان مومن انقلاب حاضر می شدند تا باری از دوش این مردم برداشته شود.

جانشین بسیج دانشجویی شهرستان کهگیلویه، تحقق آرمان‌های نظام اسلامی و کمک به محرومیت زدایی را از اهداف این گروه جهادی عنوان و بیان کرد: حال که این ویروس منحوس دامن گیر میهن عزیزمان شده تفاوتی ندارد فقط عرصه عوض شده و دانشجویان جهادگر بسیجی به عنوان پیش قراولان جهادی آماده خدمت رسانی بیش از پیش به مردم و کشور هستند.

انتهای پیام