• دوشنبه / ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۸:۴۵
  • دسته‌بندی: سینما و تئاتر
  • کد خبر: 99011809809
  • خبرنگار : 71454

«سینما دوریل» بدون برگزاری برندگان‌اش را اعلام کرد

«سینما دوریل» بدون برگزاری برندگان‌اش را اعلام کرد

چهل و دومین جشنواره بین‌المللی مستند «سینما دوریل » فرانسه که برگزاری آن به سبب شیوع ویروس کرونا لغو شد، اقدام به معرفی برندگان این رویداد به صورت آنلاین کرد.

به گزارش ایسنا، این رویداد سینمایی که قرار بود از تاریخ ۱۳ تا ۲۲ مارس (۲۳ اسفند تا ۳ فروردین) در فرانسه برگزار شود،در نهایت با تصمیم برگزارکنندگان به دلیل حفظ سلامت مخاطبان و سینماگران لغو شده بود،  امروز فهرستی از برندگان را چهل و دومین دوره جشنواره را بر اساس فیلم های انتخاب شده در جشنواره در سایت رسمی خود منتشر کرد. 

در بخش بهترین مستند بلند جشنواره «سینما دوریل»، جایزه بهترین فیلم به «سال اکتشاف» به کارگردانی «لوئیس لوپز کاراسکو» از کشور اسپانیا رسید و «شب دیگری نخواهد بود» ساخته «النور وِبر» از فرانسه، مورد تقدیر ویژه هیات داوران قرار گرفت. 

همچنین هیات داوران بخش مستندهای اول و مستندهای کوتاه هم جایزه بهترین مستند اول جشنواره «سینما دوریل» فرانسه را به مستند 110 دقیقه ای «دیروز چیزهای عجیبی در آسمان بود» به کارگردانی «برونو ریساس» اهدا کرد و جایزه بهترین مستند کوتاه جشنواره هم به صورت مشترک به دو مستند «بازگشت به 2069» و «عجله نکن» هر دو به کارگردانی «الیس فلورنتی» و «مارسل تورکوفسکی» محصول آلمان، فرانسه و بلژیک رسید. 

امسال مستندهای «گنجینه‌های گوهر»، «تپه‌های مارلیک» و «یک آتش» به کارگردانی ابراهیم گلستان و «آب و آتش» و «خانه سیاه است» ساخته‌های مشترک ابراهیم گلستان و فروغ فرخزاد در بخش نمایش‌های ویژه جشنواره حضور داشتند. 

انتهای پیام