• یکشنبه / ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۸
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99011005064
  • خبرنگار : 50190

مدیرکل بهزیستی استان کرمان خبر داد

خسارت سیل به ۱۴۲۱ خانواده تحت پوشش بهزیستی در جنوب و شرق استان کرمان

خسارت سیل به ۱۴۲۱ خانواده تحت پوشش بهزیستی در جنوب و شرق استان کرمان

ایسنا/کرمان مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: تعداد ۱۴۲۱ خانواده تحت پوشش بهزیستی استان در شهرستان های قلعه گنج، رودبار جنوب، فاریاب، منوجان، کهنوج و عنبرآباد در منطقه جنوب و شهرستان ریگان در منطقه شرق کرمان از وقوع سیل اخیر دچار خسارت شده اند.

"عباس صادق زاده" در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از هفت شهرستان جنوبی استان کرمان، ۶ شهرستان دچار خسارت سیل شده است، افزود : بیشترین خسارت متوجه مردم رودبار جنوب شده که به همین نسبت آمار مددجویان و افراد تحت پوشش خسارت دیده در این شهرستان نیز بیشتر است.

وی از حضور تیم های مداخله در بلایای طبیعی و اورژانس اجتماعی در روستاهای سیل زده در جنوب و شرق استان خبر داد و اظهار کرد: به دلیل پراکندگی و گستردگی روستای های سیل زده همچنان تیم های بهزیستی مشغول خدمت رسانی و ارزیابی میزان خسارت ها هستند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان از شناسایی و ارزیابی میزان خسارت به ۱۴۲۱ خانوار با حدود ۴۴۵۲ نفر از افراد دارای معلولیت، خانواده های نیازمند و زنان سرپرست خانوار در روستاهای سیل زده جنوب و شرق استان کرمان خبر داد و گفت: شهرستان های قلعه گنج، رودبار جنوب، فاریاب، منوجان، کهنوج و عنبرآباد در منطقه جنوب و شهرستان ریگان در منطقه شرق استان کرمان از وقوع سیل دچار خسارت شده اند.

صادق زاده با تشریح اقدامات انجام شده، یادآور شد: مهدهای کودک در ۲۰ روستای شهرستان های رودبار جنوب، قلعه گنج، کهنوج و ریگان خسارت وارد شده که بیشترین آمار خسارت با ۱۲ مهدکودک متعلق به شهرستان رودبار جنوب است.

 مدیرکل بهزیستی استان کرمان تخریب کامل ۸ منزل مسکونی را از دیگر خسارت وارده ذکر کرد و گفت: بخشی از ساختمان ۳۲۵ واحد مسکونی مددجویان و افراد دارای معلولیت تحت حمایت سازمان تخریب و ۸۲۱ دام و احشام نیز تلف شده است.

انتهای پیام