• شنبه / ۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۴
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 99010904294
  • خبرنگار : sistan-

غربالگری93 درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

غربالگری93 درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از غربالگری 93 درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد و گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون، 1 میلیون 202 هزار 731 نفر در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از نظز علائم کرونا ویروس موردغربالگری قرار گرفتند.

دکتر سید مهدی طباطبایی افزود: تمامی افراد که داری بیماری زمینه ای و سیستم ایمنی پایین بودند، در سریعترین زمان ممکن توسط مراقبین سلامت و بهورزان، غربالگری شدند و آموزش های لازم در خصوص پیشگیری و خود مراقبتی به آنان ارائه شد.

وی با اشاره به این موضوع که در اجرای طرح غربالگری ویروس کرونا 1هزار 700 نفر از کارکنان محیطی حوزه بهداشت مشارکت داشتند افزود: علاوه بر نیروهای بهداشتی از نیروی بسیج نیز در اجرای بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا نیز استفاده شده است.

وی با اشاره به آغاز اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و ضرورت همکاری مردم در این طرح نیز افزود: مسئله اصلی در شکست کرونا توجه به شعار «در خانه بمانیم» است و مشارکت مردم بدون‌شک در مقابله با این بیماری موثر است.

دکتر طباطبایی اظهار داشت: حذف ترددهای غیرضروری، خودداری از مسافرت و نیز اجتناب از برگزاری و حضور در اجتماعات می‌تواند در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا مفید باشد.

انتهای پیام