• شنبه / ۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۳
  • دسته‌بندی: دفاعی - امنيتی
  • کد خبر: 99010904141
  • خبرنگار : 71489

رئیس سازمان بسیج: امیدواریم با همکاری مردم شاهد مهار کامل کرونا باشیم

رئیس سازمان بسیج: امیدواریم با همکاری مردم شاهد مهار کامل کرونا باشیم

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با ابراز امیدواری درباره مهار کامل کرونا در کشور با همکاری مردم، اظهار کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی در بین ملت‌های دنیا این افتخار را دارد که توانسته این ویروس را مدیریت کند.

به گزارش ایسنا، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح شنبه در مراسم رونمایی از دستگاه سیار تست کرونا، ضمن تشکر از نیروهای درمانی در مبارزه با کرونا گفت: امروز نبرد اصلی ملت ایران مبارزه با ویروس کرونا است. خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی، وزارت بهداشت و کادر درمانی نشان دادند در معرفی ظرفیت‌های جدید و مبارزه با یک اپیدمی بیولوژیک بسیار توانمند هستند؛ امروز نظام جمهوری اسلامی در بین ملت‌های دنیا این افتخار را دارد که توانسته این ویروس را مدیریت کند.

سردار سلیمانی تاکید کرد: همانطور که وزیر بهداشت در سخنان خود اعلام کرد، این ویروس مهار شده و البته انشالله به زودی شاهد مهار کامل آن خواهیم بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به مشارکت مردم در  مبارزه با ویروس کرونا، گفت: در سراسر کشور مردم عزیز ما به میدان آمدند؛ شجره طیبه بسیج نیز اوایل اسفند در قالب طرح مبارزه با ویروس کرونا یک تفاهم نامه با وزارت بهداشت امضا کرد؛ در قالب همین طرح بسیج ملی بود که بسیج با تجربه واکسیناسیون فلج اطفال در دهه ۷۰ و طرح سنجش فشار خون در سال گذشته مجددا در کنار وزارت بهداشت حضور یافت.

سردار سلیمانی اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی توانست یک برگ زرین دیگری را در مبارزه با کرونا رقم بزند، همانطور که سخنگوی وزارت بهداشت مرتب اعلام می کند بیش از ۵۰ میلیون نفر در کشور غربالگری شده اند.

وی با اشاره به تجهیز دستگاه PCR سیار در بسیج خاطرنشان کرد: این دستگاه در خدمت وزارت بهداشت قرار خواهد گرفت،  در واقع یک تجربه گران‌سنگ سیستم درمانی ما در مبارزه با جنگ های بیولوژیک بدست آورد، بالاخره ما از یک مساله هم نباید غفلت کنیم که دستگاه ها و مافیایی در دنیا هستند که منافعشان در ایجاد جنگ های بیولوژیک است، ویروس کرونا هم فارغ از اینکه چه منشا دارد می تواند یک الگو برای نظام سلطه باشد تا از این ظرفیت برای اهداف پلید خود در بخشی از دنیا استفاده کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: امیدواریم با همکاری مردم که بسیار هم همکاری خوبی داشتند شاهد مهار کامل این بیماری باشیم؛ ما بیش از ۴۰ میلیون ماسک تا امروز توسط بسیج با نظارت سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت ساخته ایم. در ساخت مواد ضد عفونی کننده و اقلام مورد نیاز مردم نیز فعالیت داشته ایم.

سردار سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: باید تلاش و مجاهدت کنیم و ان شا الله شاهد پخش خبر ریشه کنی این ویروس باشیم و همانطور که رهبر انقلاب فرمودند می توان این بلا را به نعمت تبدیل کرد.

انتهای پیام