• پنجشنبه / ۸ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۶:۱۹
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 98120806600
  • منبع : نمایندگی گیلان

استاندار گیلان خبر داد

استقرار تیم غربالگری از امروز در مبادی ورودی به گیلان

استقرار تیم غربالگری از امروز در مبادی ورودی به گیلان

ایسنا/گیلان استاندار گیلان گفت: تیم غربالگری از اواخر ساعات امروز در مبادی ورودی استان مستقر می شود و هموطنانی که به گیلان سفر می کنند و علائمی همچون ویروس کرونا در آنان مشاهده شود، به مدت دو هفته قرنطینه می‌شوند.

ارسلان زارع صبح امروز از انبار محموله بهداشتی ارسال شده از سوی وزارت بهداشت به گیلان به منظور مقابله با گسترش ویروس کرونا بازدید کرد.

این اقلام حسب درخواست دانشگاه علوم پزشکی گیلان و پیگیری های استاندار، رسیده و شامل تخت بیمارستانی، انواع ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده و لباس بوده که برای تامین نیازهای کادر درمانی و پرستاران درنظر گرفته شده است.

ارسال محموله بهداشتی از سوی وزارت بهداشت به استان گیلان جهت مقابله با گسترش ویروس کرونا به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

استاندار گیلان در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران؛ با ارائه این اطمینان به جامعه پزشکی برای رفع نگرانی آنان در خصوص ملزومات بهداشتی، از مساعدت های رئیس سازمان برنامه و بودجه قدردانی و خاطرنشان کرد: طبق وعده معاون رئیس جمهوری؛ ۲۸ میلیارد تومان اعتبار به دانشگاه علوم پزشکی استان برای صیانت از سلامت هموطنان داده شده و سازمان برنامه و بودجه در راستای سیاست دولت، اعلام کرده که نسبت به تامین اعتبار لازم جهت صیانت از سلامت مردم و پیشگیری از بیماری اهتمام دارد.

زارع ادامه داد: هر بیماری دوره‌ای دارد که روند آن؛ آغاز، اوج، کنترل، سیر نزولی و خاتمه است و مسلما تلاش دست اندرکاران عرصه سلامت و درمان اعم از دولتی و بخش خصوصی همراه با مشارکت مردم  نتیجه بخش خواهد بود.

استاندار گیلان گفت: با پیگیری صورت گرفته از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ انجام آزمایش تشخیص کرونا به‌زودی در گیلان انجام می‌شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: تیم غربالگری از اواخر ساعات امروز (پنجشنبه) در مبادی ورودی استان مستقر می شود و هموطنانی که به گیلان سفر می کنند و علائمی همچون ویروس کرونا در آنان مشاهده شود، به مدت دو هفته قرنطینه می‌شوند.

انتهای پیام