• سه‌شنبه / ۶ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۷:۰۴
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 98120604316
  • خبرنگار : 71648

در پی دو روز تنش

آتش‌بس بین مقاومت و رژیم صهیونیستی اجرایی شد/ بازگشایی محورهای مسدود با "غلاف غزه"

آتش‌بس بین مقاومت و رژیم صهیونیستی اجرایی شد/ بازگشایی محورهای مسدود با "غلاف غزه"

آتش‌بس بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت در غزه از بامداد امروز (سه‌شنبه) وارد فاز اجرایی شد.

 به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبری "The Star" به نظر می‌رسد آتش‌بس موقتی بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین در ساعات اولیه روز سه‌شنبه اجرا شده است و به موج بزرگی از خشونت‌های دو روزه پایان داد که برای انتخابات سراسری اسرائیل تهدیدی به حساب می‌آمد.

مصعب البریم، سخنگوی جهاد اسلامی در نوار غزه گفت: این آتش‌بس قرار بود ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه بعد از ظهر به مرحله اجرا درآید اما چند ساعت پس از آن آتش‌بس اعلام شد.

وی تاکید کرد که میانجی‌های مصر و اتحادیه اروپا در مورد توافقی جدید مذاکره کردند و تقریباً یک ساعت بعد اوضاع آرام شد و از شدت درگیری‌ها کاسته شد.

طی دو روز درگیری، جنگنده‌های اسرائیلی ده‌ها موضع نیروهای مقاومت در نوار غزه را مورد حمله قرار دادند، در حالی که اعضای جهاد اسلامی، جنوب اسرائیل را با شلیک موشک‌های خود بمباران کردند.

اسرائیل طی یک حمله هوایی شبانه، درست قبل از نیمه شب دو عضو جهاد اسلامی را به شهادت رساند.

اما سرانجام به نظر می‌رسد که آتش‌بس اعلام شده است.

به گفته منابع فلسطینی، جنبش جهاد اسلامی با پیشنهاد مصر در زمینه آتش‌بس از اواخر شب دوشنبه و شروع بامداد سه‌شنبه موافقت کرد.

رژیم صهیونیستی امروز (سه‌شنبه) تصمیم گرفت تمامی محورهای مسدود شده با غزه بازگشایی شود و این چند ساعت بعد از دستیابی به توافق آتش‌بس است.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اظهار کرد: با توجه به وضعیت موجود تصمیم گرفتیم تمامی محورهای بسته شده در روزهای اخیر در منطقه غلاف غزه (شهرک‌های نزدیک به مرز غزه) را باز کند و حرکت قطارها در خط سدیروت به اشکلون از سرگرفته شود.

پیشتر جنبش جهاد اسلامی از تماس‌های میانجی‌گران (که آنها را مشخص نکرد) برای آتش‌بس میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های فلسطینی در غزه پرده برداشته بود.

وزارت بهداشت مستقر در غزه نیز اعلام کرده است، هشت تن در سطوح مختلف در اثر حملات اخیر اشغالگران زخمی شدند.

ارتش رژیم صهیونیستی روز دوشنبه اعلام کرد، شلیک ۵۰ خمپاره و راکت از غزه رصد کرده که به ادعای آن حدود ۹۰ درصد این راکت‌ها توسط سامانه‌های دفاع هوایی گنبد آهنین رهگیری شده‌اند.

انتهای پیام