• چهارشنبه / ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۹
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98113022260
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان:

برای جریان زاینده‌رود در نوروز برنامه‌ای نداریم/افزایش ۱۸ روز خروجی سد برای تحویل به کشاورزان

برای جریان زاینده‌رود در نوروز برنامه‌ای نداریم/افزایش ۱۸ روز خروجی سد برای تحویل به کشاورزان

ایسنا/اصفهان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به افزایش خروجی سد زاینده رود از امروز به مدت ۱۸ روز برای تحویل به کشاورزان اصفهان، گفت: با وجود برخی اظهارات، اما هنوز برای جریان آب زاینده رود برای نوروز ۱۳۹۹ هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است.

حسن ساسانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه از امروز چهارشنبه-۳۰ بهمن ماه خروجی سد زاینده رود برای تحویل آب به کشاورزان شرق اصفهان افزایش می یابد، اظهار کرد: براساس تصمیم روز گذشته جلسه سازگاری با کم آبی، مقرر شد آب زاینده رود به مدت ۱۸ روز تحویل کشاورزان شود.

وی افزود: بعد از این زمان، با توجه به دمای هوا و میزان بارش ها تصمیم جدیدی در کمیته سازگاری با کم آبی اتخاذ می شود و طبیعتا اگر بارشی صورت گیرد نیاز آبی محصولات زیر کشت کمتر می شود و می توان با تاخیر ادامه توزیع آب را داشته باشیم.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به اینکه مطابق تصمیم، امروز خروجی سد زاینده رود افزایش یافته است، تاکید کرد: در حال حاضر ورودی سد زاینده رود ۱۸ مترمکعب بر ثانیه و ذخیره مخزن سد ۳۰۲ میلیون مترمکعب است.

وی در خصوص صحبت های معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، گفت: از اعلام این خبر تعجب می کنم در حالی که هنوز برای جریان آب زاینده رود برای نوروز ۱۳۹۹ هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است.

ساسانی درباره وضعیت نامناسب سد زاینده رود و نگرانی ها برای تامین آب شرب در تابستان، اظهار کرد: روز گذشته در جلسه سازگاری با کم آبی استان، همین موضوعات مطرح شد و به طور قطع با رعایت رفع نگرانی برای آب شرب اصفهان چنین تصمیماتی اتخاذ می شود.

وی تاکید کرد: آب منطقه ای هر ماه وضعیت بارش ها و در کل منابع و مصارف آب استان را پایش می کند و هر جا که احتمال نگرانی وجود دارد در برنامه منابع و مصارف و توزیع آب خود بازنگری می کند.

انتهای پیام