• دوشنبه / ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۲۱:۲۳
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 98112821045
  • خبرنگار : 71477

مذاکرات روسیه – ترکیه حول محور ادلب روز سه شنبه ادامه خواهد یافت

مذاکرات روسیه – ترکیه حول محور ادلب روز سه شنبه ادامه خواهد یافت

وزارت امور خارجه ترکیه امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: مذاکرات روسیه – ترکیه در مسکو حول محور حل وضعیت ادلب سوریه فردا سه شنبه ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دور دوم مذاکرات میان ترکیه و روسیه اوایل امروز در مسکو در بحبوحه تشدید تنش‌ها میان آنکارا و دمشق آغاز شد. نیروهای ترکیه  در سوریه هفته گذشته از سوی نیروهای دولت سوریه مورد حمله قرار گرفتند.

آنکارا با حملات تلافی جویانه که ادعا می‌شود جان چندین تن از سربازان سوری را گرفته به این اقدام دولت دمشق پاسخ داد.

وزارت امور خارجه ترکیه در این بیانیه گفت: در جریان مذاکرات در مسکو هیات ترکیه بر لزوم کاهش سریع تنش‌ها در منطقه و جلوگیری از وخیم‌تر شدن اوضاع انسانی تاکید کرد. اقداماتی که می‌توانند برای جلوگیری از نقض آتش بس اتخاذ شوند نیز جز موضوعات مذاکره بودند. همچنین تاکید شد که طرفین باید در چهارچوب توافقنامه ادلب در سوچی عمل کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: مذاکرات فردا صبح ادامه خواهد یافت.

دور نخست مذاکرات هفته گذشته برگزار شد هنگامیکه هیاتی از روسیه برای مذاکره درباره تشدید اخیر تنش‌ها در ادلب به ترکیه سفر کرد. این هیات شامل الکساندر لاورنتیف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه، سرگئی ورشینین، معاون وزیر امور خارجه و نمایندگانی از وزارت دفاع روسیه بود در حالیکه نمایندگان ترکیه در این مذاکرات سدات اونال، معاون وزیر امور خارجه و ابراهیم کالین، مشاور رئیس جمهور ترکیه بودند.

انتهای پیام