• دوشنبه / ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۹
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 98112820494
  • خبرنگار : 50132

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد:

سهم 70 درصدی سقز در آزمون استخدامی علوم پزشکی کردستان

سهم 70 درصدی سقز در آزمون استخدامی علوم پزشکی کردستان

ایسنا/کردستان معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با توجه به نتایج آزمون، حدود ۷۰ درصد پذیرفته شدگان اهل شهرستان سقز، ۱۵ درصد شهرهای استان و مابقی سایر استان ها است.

فرزام بیدارپور در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی علوم پزشکی در آذر ماه امسال، اظهار کرد: در این آزمون  ۲۴۰ نیروی کردستانی استخدام می‌شوند که از این تعداد سهم شهرستان سقز ۱۴۰ نفر است.

وی با اشاره به حذف بومی گزینی آزمون استخدامی در دیوان عدالت اداری، افزود: براساس شرایط قانونی نمی‌توانیم در آخرین آزمون استخدامی که برای تکمیل کادر بیمارستان جدید الاحداث سقز از نیروی های بومی استفاده کنیم هرچند ۱۴۰ نیروی بومی در این آزمون جذب شده‌اند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: با توجه به نتایج آزمون، حدود ۷۰ درصد پذیرفته شدگان اهل شهرستان سقز، ۱۵ درصد سایر شهرهای استان و مابقی مربوط به سایر استان ها است.

بیدارپور ذکر کرد: نمایندگان مجلس در تلاش برای بومی گزینی نیروهای جدید استخدام شده در دستگاه‌های دولتی در مجلس هستند تا بتوانند این مهم را در دیوان عدالت اداری پیگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه اعتراض مردم شهرستان سقز نسبت به حذف بومی گزینی، مطالبه ای به حق است، عنوان کرد: بومی گزینی طبق قانون حذف شده لذا دانشگاه علوم پزشکی تابع این قانون است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به آزمون استخدامی در اسفند ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: شرکت کنندگان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش در آزمون استخدامی اسفند ماه ثبت نام کنند که در این آزمون ۱۳۳ نفر نیروی کردستانی به صورت قراردادی پذیرفته می‌شوند.

انتهاتی پیام