• یکشنبه / ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۲
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 98112719845
  • خبرنگار : 71592

گام‌های آتی فلسطین در مقابله با معامله قرن از زبان عریقات؛ عباس به دنبال برگزاری کنفرانس صلح

گام‌های آتی فلسطین در مقابله با معامله قرن از زبان عریقات؛ عباس به دنبال برگزاری کنفرانس صلح

دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین اعلام کرد، تشکیلات خودگردان فلسطین به دنبال برگزاری کنفرانس بین‌المللی صلح برای مقابله با طرح آمریکایی معامله قرن است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت ارم‌نیوز، صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین گفت، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل درخواست کرده که یک کنفرانس بین‌المللی صلح برگزار کند و مذاکرات براساس قطعنامه‌های مشروع بین‌المللی از این کنفرانس آغاز شود.

وی افزود، عباس درباره این کنفرانس پیام‌هایی را به روسیه و اتحادیه اروپا خواهد فرستاد.

عریقات ادامه داد، کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین امروز (یکشنبه) یک نشست مشورتی برای بررسی چهار پرونده مهم در سایه رویکردهای رهبری فلسطین در مقابله با طرح معامله قرن برگزار خواهد کرد و در این نشست قطعنامه‌های مربوط به فلسطین در شورای امنیت، پیش‌نویس قطعنامه گروه عربی و کشورهای جنبش عدم تعهد در این شورا بررسی می‌شود.

همچنین قرار است در نشست امروز موضوع شرکت‌های حامی شهرک‌سازی‌های اسرائیلی، پرونده دادگاه کیفری بین‌المللی، طرح آشتی فلسطین و سفر هیئت سازمان آزادی‌بخش به غزه مورد بررسی قرار بگیرد.

عریقات تأکید کرد، اقدام بعدی رهبری فلسطین در مقابله با معامله قرن ممانعت از الحاق شهرک‌های کرانه باختری و غور اردن توسط رژیم صهیونیستی است.

وی در این خصوص گفت: اگر اسرائیل دست به این اقدام بزند، کشورهای جهان و اتحادیه اروپا چه خواهند کرد.

عریقات ادامه داد، مسئول روابط امنیتی و خارجی اتحادیه اروپا گفته است که نمی‌توان در مقابل این اقدام سکوت کرد و باید عدم سکوت را با مجازات و محاکمه اسرائیل در صورت اقدام به الحاق این اراضی نشان داد.

وی گزارش داد، تشکیلات خودگردان برای پایان دادن به حضور شرکت‌های بین‌المللی مرتبط با شهرک‌های استعماری اسرائیل تلاش خواهد کرد.

پیش از این محمود عباس ضمن سخنرانی در سازمان ملل بر موضع ثابت فلسطین درباره معامله قرن تأکید کرده بود.

همچنین کمیساریای عالی حقوق بشر روز چهارشنبه لیست شرکت‌های مرتبط با شهرک‌سازی‌های اسرائیلی را منتشر کرد.

انتهای پیام