• یکشنبه / ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۶
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 98112719692
  • خبرنگار : 71567

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان خبر داد

آغاز ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان از امروز/امسال نیز اعزام عمره دانشجویی نخواهیم داشت

آغاز ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان از امروز/امسال نیز اعزام عمره دانشجویی نخواهیم داشت
عکس دریافتی است

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: بیست و دومین دوره ثبت نام برای اعزام دانشگاهیان به عتبات از امروز ۲۷ بهمن ماه آغاز می‌شود و دانشگاهیان تا سوم اسفند مهلت دارند با مراجعه به سایت لبیک به نشانی https://www.labbayk.ir/ نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام مرتضی مطهری پور امروز در نشست خبری بیست و دومین دوره ثبت نام عتبات دانشگاهیان به جزییات اعزام دانشجویان به عتبات در سال جاری اشاره کرد و گفت: بیست و دومین دوره عتبات دانشگاهیان از امروز ۲۷ بهمن ماه آغاز می‌شود و دانشگاهیان تا سوم اسفند ماه مهلت دارند با مراجعه به سایت لبیک ثبت نام کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: مراسم قرعه کشی اعزام دانشجویان پنجم اسفند ماه انجام می‌شود و با هماهنگی صورت گرفته اعزام کاروان‌ها از ۱۸ اسفند مصادف با ۱۳ رجب آغاز می‌شود و تا ۲۷ فروردین سال 99 ادامه دارد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در خصوص ظرفیت اعزام دانشجویان به عتبات نیز گفت: در این دوره با توجه به تاخیر در اعزام و فرصت اندک برنامه ریزی برای ۱۵۰ کاروان با ظرفیت ۶۰۰۰ نفر انجام شده که در این راستا ۱۱۰ کاروان هوایی و ۴۰ کاروان زمینی اعزام خواهیم داشت.

به گفته مطهری پور، هزینه سفر برای کاروان‌های زمینی دو میلیون تومان و کاروان‌های هوایی چهار میلیون تومان خواهد بود که با هماهنگی‌هایی که با بانک‌ها صورت گرفته یک و نیم میلیون وام به کاروان‌های زمینی و دو میلیون تومان به کاروان‌های هوایی اهدا می‌شود. عتبات دانشگاهیان تلاش می‌کنند براساس توصیه‌های رهبری سند دانشگاه اسلامی و گام دوم انقلاب در تقویت معنویت به دانشگاهیان انجام بدهند.

وی با تاکید بر اینکه برنامه ریزی این دوره از اعزام به عتبات برای دانشجویان متاهل، اساتید و کارکنان دانشگاه است، تصریح کرد: دانشجویان دختر مجرد در این دوره به عتبات اعزام نخواهند شد و دوره بعدی اعزام ها که از تابستان سال آینده ثبت نام آن آغاز خواهد شد این دانشجویان نیز می توانند ثبت نام کنند.

مطهری پور در خصوص اعزام دانشجویان به عمره نیز اظهار کرد: در این زمینه تابع سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران و سازمان حج و زیارت هستیم و فعلا برنامه‌ای براین این اعزام‌ها نداریم و امسال نیز اعزام عمره نخواهیم داشت. اما در زمینه اعزام به سوریه نیز هماهنگی‌هایی با سازمان حج و زیارت انجام شده  اما هنوز این موضوع نهایی نشده است.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان تاکید کرد: سال گذشته تعداد ۶۷ هزار و ۵۰۰ متقاضی در عتبات دانشجویی ثبت نام کردند که حدود ۱۰ هزار نفر آنها اعزام شدند و با توجه به شرایط کنونی عراق تمهیدات امنیتی برای اعزام‌های امسال اندیشیده شده است.

انتهای پیام