• یکشنبه / ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۳
  • دسته‌بندی: علم و فناوری جهان
  • کد خبر: 98112719537
  • خبرنگار : 71589

حفر اولین تونل شرکت "بورینگ" به اتمام رسید

حفر اولین تونل شرکت "بورینگ" به اتمام رسید

حفر اولین تونل شرکت "بورینگ" متعلق به "ایلان ماسک" کارآفرین ثروتمند آمریکایی در لاس وگاس به اتمام رسیده است و باید به زودی منتظر راه اندازی اولین خط حمل و نقل سریع السیر زیرزمینی این شرکت باشیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت "بورینگ"(Boring) حفاری نخستین تونل از دو تونل برنامه‌ریزی شده برای سامانه حمل و نقل زیرزمینی مرکز گردهمایی لاس وگاس را به پایان رسانده است.

مرکز گردهمایی لاس وگاس و آژانس بازدید کنندگان(LVCVA) که یک سازمان بازاریابی دولتی است، چندی پیش به شرکت "بورینگ" سفارش داد تا یک سامانه حمل و نقل بسازد که می‌تواند حدود 52.5 میلیون دلار هزینه در بر داشته باشد.

اکنون "بورینگ" در حساب توییتر خود این اتفاق را یک "پیشرفت" نامید و تصویری از ماشین آلات حفاری خود را که به آخرین دیوار رسیده‌اند و در میان یک دیوار، شکاف ایجاد کرده‌اند، منتشر کرده است.

کارکنان شرکت "بورینگ" سه ماه مشغول حفر این تونل تقریباً یک مایلی در عمق 12 متر در زیر زمین بوده‌اند.

"LVCVA" می‌گوید این پروژه از ژانویه 2021 آغاز به کار خواهد کرد. چه کسی می‌داند، این سامانه حتی ممکن است تا زمان آغاز نمایشگاه "CES 2021" آماده شود.

وسایل نقلیه برقی که وظیفه حمل و نقل افراد را از طریق این تونل‌ها دارند، قادر خواهند بود تا در هر ساعت 4400 نفر را جابجا کنند. این سامانه می‌تواند یک مسیر را که طی کردن آن با پای پیاده 15 دقیقه طول می‌کشد، به یک دقیقه کوتاه کند.

در حالی که این تونل خاص برای "LVCC" تاسیس می‌شود، شرکت "بورینگ" همچنین قصد دارد یک سامانه حمل و نقل دیگر ایجاد کند که حاشیه و سایر قسمت‌های لاس وگاس را در بر بگیرد.

انتهای پیام