• شنبه / ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۸
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 98112618900
  • خبرنگار : 50046

مدیرکل کمیته امداد استان مطرح کرد:

13000 بانوی نیکوکار حامی ایتام خراسان شمالی

13000 بانوی نیکوکار حامی ایتام خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: ۱۳ هزار بانوی نیکوکار حامی ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد هستند.

مجید الهی راد بابیان اینکه هم‌اکنون ۲۵ هزار حامی نیکوکار در استان حمایت ایتام و فرزندان نیازمند تحت حمایت این نهاد را بر عهده‌دارند، گفت: بیش از نیمی از این افراد را بانوان نیکوکار در مشاغل مختلف اجتماعی شکل داده است.

وی با اشاره به اهمیت حضور زنان در بحث ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری، ادامه داد:  بانوان نقش کلیدی و تأثیرگذاری در توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری دارند و امید است با مشارکت، هم‌افزایی و همکاری آنان گام‌های مؤثری در رفع نیازمندی‌های مددجویان تحت حمایت برداشته شود.

الهی راد میزان مشارکت مردم در طرح اکرام ایتام و محسنین طی امسال را ۱۷ میلیارد و ۴۱۲ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: طی مدت مشابه سال گذشته این رقم ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد خراسان شمالی، وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون سه هزار و ۱۲۳ یتیم و دو هزار و ۹۵۳ فرزند محسنین تحت حمایت این نهاد قرار دارند، ادامه داد: ۲۶۰ نفر از این کودکان هم‌اکنون فاقد حامی هستند که امیدواریم با همکاری نیکوکاران این کودکان نیز از نعمت پدر و مادر معنوی بهره‌مند شوند.

الهی راد به نحوه ارائه کمک‌ها به فرزندان ایتام و محسنین اشاره و تأکید کرد: کمک‌های مردمی در طرح اکرام ایتام و محسنین به‌صورت مستقیم از سوی حامیان به شماره کارتی که برای فرزندان مشمول در نظر گرفته‌شده واریز می‌شود.

وی گفت: مردم نیک‌اندیش استان می‌توانند با مراجعه به سایت کمیته امداد به آدرس www.emdad.ir در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت و کمک‌های خود را به دست فرزندان نیازمند برسانند.

انتهای پیام