• چهارشنبه / ۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۲۳:۰۴
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 98110906672
  • خبرنگار : 50176

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان خبر داد:

۲۵ نقطه اضطراری و اولویت‌دار ساماندهی رودخانه در انتظار ابلاغ اعتبار

۲۵ نقطه اضطراری و اولویت‌دار ساماندهی رودخانه در انتظار ابلاغ اعتبار

ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان از ۲۵ نقطه اضطراری و اولویت‌دار ساماندهی رودخانه در انتظار ابلاغ اعتبار در استان خبر داد.

رضا میرزایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جاده آسفالته خرم‌آباد- پلدختر یک جاده کوهستانی است که در تمام طول مسیر در مجاورت رودخانه کشکان ساخته شده، افزود: در سیل فروردین امسال رودخانه کشکان در ۳۲ نقطه تغییر مسیر داده و به جاده آسفالته خرم‌آباد- پلدختر آسیب جدی رسانده است.

وی اضافه کرد: در برخی مقاطع زیرساخت جاده را به طور کامل از بین برده و جاده را قطع کرده است که در این نقاط بایستی مسیر جریان آب رودخانه اصلاح و به وضع سابق اعاده شود تا امکان بازسازی جاده فراهم شود.

میرزایی افزود: در چهار نقطه از این جاده به طول حدود ۵ کیلومتر به لحاظ شرایط توپوگرافی منطقه و هندسه رودخانه امکان ساماندهی و اصلاح مسیر رودخانه وجود ندارد و بایستی مسیر جاده را تغییر داد.

وی عنوان کرد: شرکت آب منطقه‌ای لرستان از محل اعتبارات سیل، عملیات اجرایی اصلاح مسیر رودخانه کشکان را در ۴ نقطه اضطراری و اولویت‌دار در مناطق چم حسین، افرینه، جلگه و اردوگاه ملاوی را آغاز کرده که به طور میانگین تاکنون حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان اظهار کرد: مطالعه، طراحی و تهیه اسناد مناقصه سایر نقاطی که رودخانه تغییر مسیر داده به اضافه روستاهای آسیب‌دیده و نقاط جمعیتی نیز تحویل مهندسین مشاور شده که در مراحل پایانی کار هستیم تا در صورت تامین و ابلاغ اعتبار، با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار، عملیات اجرایی آنها را شروع کنیم.

میرزایی افزود: در سفر دکتر نوبخت به لرستان و بازدید از مناطق سیل‌زده مسیر کشکان، مقرر شد که مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان جهت ساماندهی رودخانه‌ها به شرکت آب منطقه‌ای لرستان اختصاص یابد که علیرغم پیگیری مستمر و نزدیکی به پایان سال این اعتبار هنوز ابلاغ نشده است.

انتهای پیام