• چهارشنبه / ۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۲۱:۴۹
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 98110906662
  • منبع : منطقه جنوب شرق تهران

مراسم باشکوه تشییع نمادین حضرت زهرا(س) در ورامین برگزار شد

ایسنا/تهران مردم مومن و ولایی ورامین مراسم باشکوه تشییع نمادین حضرت زهرا(س) را برگزار کردند.

به گزارش ایسنا، همزمان با شام غریبان دختر پیامبر خدا(ص) مراسم تشییع نمادین حضرت زهرا(س) با تجمع پرشور  عزاداران فاطمی در مصلی صاحب الزمان(ع) برگزار شد.

در این مراسم که ۲۰ سال است در شهر ورامین برگزار می شود ، عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت تابوت نمادین حضرت زهرا(س) بر دوش خود گذاشته و مسیر مصلی صاحب الزمان(عج) ،میدان امام خمینی(ره)، گلزار شهدای سید فتح الله را طی کرده تا گلزار شهدای گمنام به عزاداری پرداختند.

مردم ورامین که ۵۶ سال پیش و در سال ۴۲ با خروش کربلایی خود فرزند حضرت زهرا(س)، ولی فقیه زمان،حضرت امام خمینی(ره) را در اوج خفقان دوران ستمشاهی یاری کردند ، امشب بار دیگر با خروش فاطمی خود نشان دادند دست از ولایت نخواهند کشید و همیشه در صحنه های دفاع از خاندان عصمت و طهارت و ولایت حاضر و آماده هستند.

شعارهای «یارب مبادا دست حیدر بسته باشد» و «زهرا ایستاد به پای امام زمان خویش» عزاداران فاطمی در مراسم امشب نشان از ولایتمداری، هوشیاری و آگاهی آن ها نسبت به مسائل زمان داشت.

امام جمعه موقت شهرستان ورامین طی سخنانی در جمع مردم مومن این شهرستان با اشاره به محدثه بودن حضرت زهرا(س) بیان کرد:حضرت با ملائکه سخن می گفتند و این مقام بسیار والایی است،لقب محدثه مخصوص حضرت زهرا(س) است.

حجت الاسلام سیدمحسن محمودی حضرت زهرا(س) را شهیده راه ولایت دانست و افزود:حضرت زهرا(س) ایستاد تا ولایت تنها نباشد، زمانی که عده ای پس از پیامبر(ص) رهنمودهای ایشان را فراموش کردند حضرت زهرا(س) از حریم ولایت دفاع کرد و این عمل ایشان حجت را برای همه ما در تمام طول تاریخ تمام کرد.

وی افزود:تمامی معصومین (ع) برای زنده نگاه داشتن و اعتلا اسلام شهید شدند و اگر ما امروز اسلام ناب محمدی (ص) داریم و در سایه اسلام زندگی با سعادت و با عزت داریم به دلیل جانفشانی اهل بیت عصمت و طهارت است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت:شما مومنین با حضور پرشور خود نشان دادید که همواره برای دفاع از ولایت و امامت حاضر هستید.

امام جمعه موقت شهرستان ورامین در پایان سخنان خود افزود: ارادت و عشق مردم این منطقه و نیز سراسر کشور به اهل بیت عصمت و طهارت و به ولایت همواره زبانزد خاص و عام بوده است.

انتهای پیام