• شنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۶
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 98110503392
  • منبع : نمایندگی ایلام

رئیس پلیس آگاهی استان خبر داد:

کلاهبرداری حرفه‌ای در پوشش کارمند

 کلاهبرداری حرفه‌ای در پوشش کارمند

ایسنا/ایلام رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری کلاهبردار حرفه ای در پوشش کارمند ادارات دولتی با 22 فقره کلاهبرداری به مبلغ 200 میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ «علی مهری» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در پی وصول چند فقر مرجوعه قضائی و مراجعه تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری شخصی ناشناس به عنوان کارمند ادارات دولتی، دادگستری، نیروی انتظامی و سپاه با این ترفند که خودروی وی دچار نقص فنی شده و کارت بانکی همراه ندارد مبالغ زیادی از شکات کلاهبرداری کرده است ،موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه شخص کلاهبردار با دادن شماره تلفن همراه و اخذ شماره کارت بانکی اطمینان طعمه‌های خود را فریب داده است، افزود: با تلاش فنی و اطلاعاتی کارآگاهان پلیس و رصد شیوه و شگرد متهم در کلاهبرداری‌ها و تشابه آنها و همچنین ارائه مشخصات متهم توسط افراد مالباخته ،متهم شناسایی و تحت پیگیری قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از هماهنگی با مقام قضائی ماموران پلیس در یک عملیات موفق ،متهم را که اهل یکی از استان های همجوار بود در منزل پدر خانمش و در یکی از شهرستان های استان دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان تصریح کرد: در بازجویی های اولیه پلیسی، متهم به تعداد ۲۲ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال اعتراف کرده و پس از تشکیل پرونده جهت مطالبه به حق مردم تحویل مراجع قضایی و از آنجا روانه زندان شد.

 وی با اشاره به اینکه ۲۲ نفر مالباخته در این رابطه شناسایی شده اند از مردم خواستکسانی که در این زمینه شکایتی دارند با مراجعه به پلیس آگاهی مرکز استان شکایت خود مطرح و پیگیری کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از کانال اطلاع‌رسانی پلیس، سرهنگ مهری به شهروندان توصیه کرد: در صورت برخورد با افراد فرصت طلب در پوشش کارکنان دولت و یا هر قشر دیگری هوشیاری خود را حفظ کرده و نکات لازم را رعایت کنند تا از افتادن به دام شیادان و سودجویان در امان باشند و در جهت برخورد و پیشگیری از این گونه موضوعات در اسرع وقت با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام