• شنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۸
  • دسته‌بندی: قم
  • کد خبر: 98110502837
  • خبرنگار : 50336

یادواره شهدای خیابان چهارمردان برگزار شد

یادواره شهدای خیابان چهارمردان برگزار شد

ایسنا/قم یادواره سرداران و ۵۰۴ شهید منطقه چهارمردان قم جمعه شب با سخنرانی سردار غلامرضا جلالی رئیس پدافند غیرعامل کشور، و حضور مسوولان، خانواده معظم شهدا و قشرهای مختلف مردم در مسجد چهارمردان این شهر برگزار شد.

در این آیین که با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده‌های معظم شهدا برگزار شد، پس از تلاوت آیه هایی چند از کلام‌ الله مجید یکی از واعظان طی سخنانی با اشاره به مقام والا و بلند شهید و شهادت اظهار داشت: بر اساس خطبه ۱۲۳ نهج البلاغه درماندگان از شهادت حسرت و غبطه می خورند که به این جایگاه نائل شوند.

سخنران همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: نامزدهای انتخاباتی باید نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب و دغدغه های رهبر معظم انقلاب توجه ویژه داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه هر کس در این ایام ایجاد شقاق و شکاف کند، جزو منافقان است، گفت: اکنون نیاز به یکدلی داریم و باید متحد باشیم، حضور پیدا نکردن در انتخابات موجب سود و منفعت دشمن می شود.

سردار جلالی  رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور هم در سخنانی گفت: در موضوع حادثه هواپیما وجود خطای انسانی یک مساله ای است، ولی اینکه یک عده ای طرفدار ترامپ بشوند، و شروع کنند به شمع روشن کردن و به شخصیت های ما مثل حاج قاسم اهانت کنند، نیز مساله دیگری می باشد.

وی افزود: با ذکر این مطلب که هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد در زمان جنگ بر علیه اصلی‌ترین نمادهای او چنین اقدام هایی صورت گیرد، افزود: باید همه مولفه‌های اقتدار ملی اعم از سیاسی، اجتماعی و علمی را مانند حوزه نظامی بازنگری و تقویت کنیم.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم خون حاج قاسم که یک وحدت ملی، روحیه انقلابی و انسجام ملی برای کشور ایجاد کرده و ۲۵ میلیون آمدند تشییع جنازه و تایید کردند راه حاج قاسم و این تفکر را، با یک حادثه ای باطل شود.

وی همچنین تاسی به سیره شهیدان را از امور بسیار لازم برای جامعه دانست و بیان داشت: سیره عملی، اخلاقی و عبادی و اعتقادی شهیدانی مانند قاسم سلیمانی خیلی مهم‌ است و نباید فراموش شود.

در این آیین که با ذکر مصیبت مداح اهل بیت به مناسبت ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) همراه بود، کلیپی از حاج قاسم سلیمانی و یار و همرزم باوفای او شهید ابومهدی المهندس پخش شد که حاضران را به شدت تحت تاثیر قرار داد.