• یکشنبه / ۲۹ دی ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۷
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98102922727
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان:

احراز نشدن صلاحیت‌ها ناشی از تفاوت در دیدگاه‌ها و نظرات است

احراز نشدن صلاحیت‌ها ناشی از تفاوت در دیدگاه‌ها و نظرات است

ایسنا/اصفهان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان احراز نشدن صلاحیت برخی از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس را ناشی از تفاوت در دیدگاه‌ها و نظرات دانست.

حیدر قاسمی، امروز (یکشنبه-۲۹ دی) در نشست اداری شهرستان شاهین‌شهر و میمه دغدغه اصلی نهادهای حاکمیتی را مشارکت آحاد مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دانست و اظهار کرد: احراز نشدن صلاحیت برخی از داوطلبان در انتخابات پیش‌رو به دلیل کثرت داوطلبان، ضعف شناختی و تفاوت در دیدگاه‌ها و نظرات است.

وی بر لزوم جو رقابتی برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تأکید و خاطرنشان کرد: ستادهای نظارتی با تجدیدنظر در تأیید صلاحیت‌ها به ایجاد جو رقابتی، انگیزه و شوق مشارکت مردم در راستای برگزاری انتخاباتی شکوهمند کمک کنند.

به گزارش ایسنا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان، مشارکت‌ مردم در انتخابات را حاصل دو دیدگاه عمده انجام تکلیف و احقاق حق دانست و افزود: دیدگاه همه اقشار مردم در مشارکت انتخاباتی یکسان نیست، برخی انتخابات را تکلیف شرعی می‌دانند و تعداد قابل ملاحظه‌ای نیز بر این باورند که مشارکت در انتخابات، احقاق حقوق آنان را رقم میزند.

وی، بر لزوم مشارکت حداکثری در اولین انتخابات پس از بیانیه گام دوم انقلاب تأکید کرد و ادامه داد: توجه به ایجاد فضای رقابتی و توجه به وابستگی‌ها و تمایلات سیاسی مردم بر میزان مشارکت آنان در انتخابات، امری بدیهی است.

قاسمی، با بیان اینکه شهرستان شاهین‌شهر و میمه الگوی قانون‌مداری در حوزه اجرایی انتخابات است، افزود: دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی و اداری در تعامل مناسب و سازنده در چارچوب قانون، فضای مناسب، مطلوب، امن و آرامی را برای برگزاری انتخابات به منظور جلب رضایت عمومی و مشارکت آحاد مردم در انتخابات فراهم کنند.

حضور اقتدار آفرین مردم در انتخابات در گرو تأمین سلیقه آنان است

همچنین فرماندار شاهین‌شهر نیز با اشاره به انجام امور بر اساس روزشمار واقعه انتخابات، اظهار کرد: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های اصلی و فرعی برای اقلیت‌های مذهبی در شهرستان برگزار می‌شود.

اسفندیار تاجمیری، با بیان اینکه هم‌اکنون تنها ۱۴ درصد از داوطلبان در صحنه انتخابات حضور دارند، افزود: تأمین سلایق و علایق همه مردم در انتخابات می‌تواند حضور اقتدار آفرین مردم را در این واقعه بزرگ رقم زند.

انتهای پیام