• یکشنبه / ۲۹ دی ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۷
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 98102922531
  • خبرنگار : 50029

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس خبر داد:

تخصیص بیش از ۲ میلیارد ریال به تجهیزات کتابخانه‌های فارس

تخصیص بیش از ۲ میلیارد ریال به تجهیزات کتابخانه‌های فارس

ایسنا/فارس مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس از خرید تجهیزات چوبی موردنیاز کتابخانه‌های عمومی استان با اعتباری بیش از دو میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال در یکماه گذشته خبر داد.

روح‌الله منوچهری با اعلام اینکه در مرحله دوم تجهیز کتابخانه‌های عمومی فارس، لوازم چوبی مورد نیاز کتابخانه‌های عمومی خریداری و ارسال شده است، گفت:  این تجهیزات در یک ماه گذشته و با اعتباری بیش از دو میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال خریداری شده که هزینه آن به صورت مشارکتی  به صورت ۶۰درصد اداره کل و ۴۰ درصد انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها تأمین شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی کتابخانه‌های فارس، منوچهری با اشاره به اینکه این تجهیزات برای ۱۷۸ کتابخانه عمومی در سطح استان ارسال شده است، اضافه کرد: لوازم چوبی همچون قفسه‌های کتاب و نشریات، میز و صندلی مطالعه، میز و صندلی و قفسه کتاب کودک، میز کتابدار، قفسه نمایش کتاب، قفسه اسباب بازی و... از جمله تجهیزات خریداری شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس خاطرنشان کرد: این دومین مرحله از خرید متمرکز و گسترده تجهیزات مورد نیاز کتابخانه‌های عمومی استان در سال ۹۸ است که براساس نیازسنجی کتابخانه‌های عمومی و بازدیدهای کارشناسی انجام شده است.  در نیمه نخست امسال نیز بخشی از لوازم مورد نیاز کتابخانه‌های عمومی استان در بخش‌های تجهیزات چوبی، رایانه‌ای، سرمایشی و گرمایشی، تجهیزات حفاظتی و ایمنی و... به مبلغ بیش از ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال خریداری و توزیع شده است.

منوچهری به ضرورت تأمین نیازهای کتابخانه‌های عمومی اشاره و تأکید کرد: توسعه، تجهیز و شاداب سازی کتابخانه‌های عمومی موجود از اولویت‌های این مجموعه است. کتابخانه عمومی مجموعه‌ای زنده و در تعامل است و پویایی کتابخانه‌ها با فضای کتابخانه‌ای و وجود منابع و تجهیزات رابطه مستقیم دارد.

او تأکید کرد: تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، چوبی، رایانه‌ای و منابع از مهم ترین مطالبه کاربران کتابخانه‌های عمومی فارس است؛ ما در کنار تلاش برای ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه استان، بر تجهیز و توسعه و شاداب سازی کتابخانه‌های موجود مصمم هستیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس همچنین با بیان اینکه در حال حاضر بخش گسترده‌ای از تجهیزات کتابخانه‌های عمومی استان تأمین شده است، اعلام کرد: برنامه ریزی ما بر این است که تا پایان امسال، دیگر نیازهای اساسی کتابخانه‌های عمومی استان خریداری و ارسال شود.

انتهای پیام