• جمعه / ۲۷ دی ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۵
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 98102720802
  • خبرنگار : 50069

زمین‌لرزه‎های صبح امروز سنگان هیچ‌گونه خسارتی نداشت

زمین‌لرزه‎های صبح امروز سنگان هیچ‌گونه خسارتی نداشت

ایسنا/خراسان رضوی فرماندار خواف گفت: از ساعت 5:58 دقیقه صبح امروز تاکنون 4 زمین‌لرزه سنگان خواف را لرزانده که هیچ کدام از آن‌ها خسارتی در پی نداشته است.

حسین سنجرانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: قوی‎ترین این زمین‌لرزه‌ها به قدرت 4.5 ریشتر بوده که صبح امروز 27 دی‌ماه در ساعت 7:23 دقیقه در عمق 8 کیلومتری زمین و در 48 کیلومتری سنگان به وقوع پیوست.

وی ادامه داد: از صبح امروز سه زمین‌لرزه دیگر در ساعت 5:58 دقیقه با شدت 3.1 ریشتر در عمق 5 کیلومتری زمین و دیگری در ساعت 8:22 دقیقه با قدرت 2.7 ریشتر در عمق 8 کیلومتری زمین و دیگری در ساعت 11:37 دقیقه به شدت 2.7 ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین بخش سنگان در شهرستان خواف استان خراسان رضوی را لرزانده است.

فرماندار خواف عنوان کرد: درپی وقوع این زمین‌لرزه‎ها گروه بررسی خسارت به منطقه اعزام شدند که بر اساس بررسی‌های اولیه آن‌ها تاکنون خسارتی گزارش نشده است.

وی گفت: در حال حاضر وضعیت تحت کنترل است و هیچ‌گونه مشکلی نداریم، در زمین‌لرزه 5.8 ریشتری نیز که 12 دی‌ماه در سنگان به وقوع پیوست فقط 3 منزل مسکونی ترک برداشت و دو محل نگهداری دام‌ها دچار خسارت شده بود.

سنجرانی بیان کرد: تاکنون 75 تخته چادر و چندین بسته غذایی در بخش سنگان توزیع شده است.

وی یادآور شد؛ در منطقه سنگان تمامی مکان‌های امن از جمله مساجد، مدارس، خانه‎های بهداشت و خانه‎هایی که مقاوم هستند شناسایی، اولویت‌بندی و تجهیز شده‎اند تا در مواقع اضطراری مردم به این مکان‌ها پناه ببرند.

انتهای پیام