• سه‌شنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۸ / ۱۵:۵۲
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: 98102418997
  • منبع : نمایندگی مازندران

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مازندران:

بیش از ۲ هزار بهره‌بردار مرغ گوشتی در مازندران فعالیت می‌کنند 

بیش از ۲ هزار بهره‌بردار مرغ گوشتی در مازندران فعالیت می‌کنند 

ایسنا/مازندران مدیر عامل اتحادیه مرغداران مازندران با بیان اینکه ۲ هزار و ۴۰۰ بهره‌بردار مرغ گوشتی در مازندران فعالیت می‌کنند، گفت: از این تعداد حدود ۹۰۰ واحد بهره‌بردار دارای پروانه‌های رسمی و بیش از ۴۰۰ واحد تولیدی غیر مجاز بوده که با سیاست وزارت خانه برای صدور پروانه فراخوانده شدند.

عطاالله حسن‌زاده عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۴۰ میلیون قطعه در هر دوره برای تولید طیور این استان ظرفیت سازی شده است، اظهار کرد: بیش از ۱۰ درصد تولید مرغ گوشتی کشور مربوط به مازندران بوده که  ۲۵۰ هزار تن تولید سالانه را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه مازندران اولین تولید کننده مرغ گوشتی در سطح کشور بوده است، تصریح کرد: مصرف مازندران در حوزه طیور حدود ۳۶ درصد بوده و مابقی آن به بازار استان‌های همجوارارسال می‌شود.
مدیر عامل اتحادیه مرغداران مازندران با بیان اینکه یکی از اهداف صندوق طیور کشور، امنیت و تامین منابع مالی بوده است، گفت: وضعیت قیمت بازار طیور در حال تخریب بوده و قیمت آن با قیمت عرضه کنندگان همخوانی نداشته است بنابراین از سوی دولت و صندوق حمایت کشاورزان حدود ۳ میلیارد تومان به صنعت طیور مازندران برای تنظیم بازار تخصیص داده شد و این امر در چالش قیمتی بسیار اثرگذار بوده است.
حسن‌زاده یادآور شد: خوشبختانه خیلی از تشکل‌ها به واسطه همین صندوق حمایت کشاورزان احیا شده است.

انتهای پیام