• چهارشنبه / ۱۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۲
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 98101108044
  • منبع : بوشهر

رئیس بسیج جامعه زنان کشور:

در گام دوم انقلاب فرصتی برای آزمون و خطا نیست

در گام دوم انقلاب فرصتی برای آزمون و خطا نیست

ایسنا/بوشهر رئیس بسیج جامعه زنان کشور گفت: در گام دوم انقلاب فرصتی برای آزمون و خطا نیست، باید این قوانین عملی و اجرایی شده و کشور الگو را به دنیا هدیه کنیم. دنیا باید بداند که اسلام‌ قابلیت اداره حکومت جهانی را دارد.

مینو اصلانی صبح امروز در اجلاسیه زنان شهید و ایثارگر استان بوشهر بیان کرد: شاید یکی از درسهای مهم حضرت زینب (س) برای ما همین باشد که اگر یک ابتلایی برای ما پیش می‌آید زبان به گلایه و شکایت باز می‌کنیم اما ایشان این‌ همه مصائب و مشکلات را هیچ می داند و آنها را ابتلا و مقدمه ای برای بزرگ تر شدن، رسیدن و فنای فی الله می داند.

وی اظهار کرد: بشر همه عبودیت و بندگی خود را مدیون اباعبدلله -به معنی پدر بندگان خداوند- است، چون ایشان آسمان و زمین را به هم‌ نزدیک کرده است.

به گزارش ایسنا، این مسئول با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی انسان را با خدا گره زد و این عظمت انقلاب است؛ افزود: انقلاب اسلامی در ۱۴۰۰ سال بعد از انقلاب بزرگ عاشورا اتفاق می‌افتد، در قرنی که بین انسان و خدا فاصله افتاده و در دوره ای که کتاب های فلسفی غرب می‌گفتند انسان نیازی به خدا ندارد و می تواند روی پای خودش بایستد و این عظمت انقلاب اسلامی است. لذا نیاز است که این‌ مراسمات را قدر بدانیم و این مراسمات تکرار نیست؛ چون ما یک بار دیگر احیا می شویم و عظمت روحی حضرت زینب را در خود می بینیم. ما امروز این‌ مراسم‌ را تکرار ندانسته بلکه یک بالندگی و عظمت جدید است که آن را قدر می دانیم.

رسالت سنگین زنان در گام‌ دوم انقلاب 

رئیس بسیج جامعه زنان کشور اظهار کرد: در رقم خوردن این‌ معرکه زیبای الهی، زنان شهید جایگاه ویژه ای دارند، زنانی که به تاسی از بانوی بزرگ اسلام، حضرت فاطمه زهرا (س) در مسیر حق قرار گرفته و با بصیرت تمام در این راه قدم گذاشتند. اینطور نیست که برخی از جوان‌ها می‌گویند که بانوان نیز در بمباران شهید می‌شدند، اتفاقا این شهادت مظلومانه‌تر است چون اینان هیچ سلاحی برای دفاع از خود و جنگیدن در مقابل دشمن نداشتند. این زنان عظمت بالاتری دارند و ما امروزه تاثیر اینها را می‌شنویم.

اصلانی تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب در پیام خود به کنگره ۷۰۰۰ زن شهید می فرمایند اینها معماران ایران جدید هستند و جهان را تغییر می دهند. کسانی هستند که یک واقعه بزرگی را رقم‌ می زنند.

وی ادامه داد: امروز در جهان بسیاری از زمزمه ها از پیام شهدا و ایستادگی و مقاومت زن مسلمان را می شنویم. وقتی جنبشی به نام خویشتنداری در غرب اتفاق می افتد به تاسی از زنان مسلمان و شهدا و ایثارگر است. در غرب مطرح می کنند که ما از این بی بند و باری خسته شده ایم و به تاسی از دختران‌ مسلمان به حجاب روی می‌آورند. و این رسالت ما را در گام‌ دوم انقلاب سنگین‌تر می‌کند، چون‌ می‌بینیم دنیا به ما نیاز دارد.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور گفت: ما باید بدانیم که این‌ مسیر حق است و برای اینکه الگوی زن مسلمان را به دنیا معرفی کنیم تلاش کنیم، و باید هنرمندانه‌ این پیام‌ الهی و زیبا را به دنیا عرضه کنیم.

دنیا باید بداند که اسلام‌ قابلیت اداره حکومت جهانی را دارد 

مینو اصلانی خاطرنشان کرد: در گام اول انقلاب برکات بسیار زیادی برای زنان رقم خورد و بیش از ۲۰۰ قانون در حمایت از زن و خانواده تصویب شد، در کشور عزیزمان شورای عالی خانواده را به ریاست رئیس جمهور و عضویت ۱۶ وزیر داریم که در هیچ‌ کشوری نطیر این‌ ستاد وجود ندارد، و اینها از برکت انقلاب اسلامی است.

این مسئول تاکید کرد: در کشور ما قوانین حمایت از جمعیت و عفاف و حجاب را داریم‌ که باید به آن ببالیم چون دنیا محتاج عفاف و در حال برگزیدن زندگی عفیفانه است و در حال روی آوردن به این سنت است. در وهله اول باید خودمان به این قانون های زیبا عمل‌ کنیم و سپس آنها را به دنیا هدیه بدهیم.

وی یادآور شد: در گام دوم انقلاب فرصتی برای آزمون و خطا نیست، باید این قوانین عملی و اجرایی شده و کشور الگو را به دنیا هدیه کنیم. دنیا باید بداند که اسلام‌ قابلیت اداره حکومت جهانی را دارد و لذا وقتی این اتفاق رخ دهد می‌توانیم‌ بگوییم‌ ما زمینه ساز ظهور انسان کامل‌ هستیم و تمام وجود ما باید زمینه ساز این اتفاق باشد.

اصلانی خاطرنشان کرد: الحمدلله این شهدا هستند که دائما راه پایداری را برای ما بازخوانی و متجلی می‌کنند و تک تک شهدا امروز نظاره‌گر ما بوده و ما را یاری می‌کنند. تجلی خون شهدا ما را به سمت پیشبرد انقلاب اسلامی هدایت می کند.

انتهای پیام