• دوشنبه / ۲۵ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۶
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 98092518651
  • منبع : نمایندگی اردبیل

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل:

پژوهش در آموزش و پرورش متوقف نشده است

پژوهش در آموزش و پرورش متوقف نشده است

ایسنا/اردبیل مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: علیرغم کمبود اعتبارات در آموزش و پرورش فعالیت های پژوهشی در نظام آموزشی اردبیل متوقف نشده است.

 احمد ناصری قبل از ظهر دوشنبه 25 آذر در مراسم تجلیل از معلمان و دانش آموزان پژوهشگر در خانه معلم اردبیل، اظهار کرد: معلمان و دانش آموزان ما بدون در نظر گرفتن تنگناهای مالی فعالیت های پژوهشی را رها نکردند و در حوزه های مختلف آموزش و پروش ابن روند با قدرت ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه عزم جدی برای پژوهش در راستای اثربخشی در نظام آموزشی با قدرت ادامه دارد و فرآیندهای آن را در تعلیم و تربیت شاهدیم، خاطرنشان کرد: این فعالیتهای پژوهشی در طول سال مستمر خواهد بود و آموزش و پرورش نیز از آن حمایت می کند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: پژوهش مبنای تحول در آموزش و پرورش است و استمرار آن در حوزههای مختلف مطالبه اصلی ما از دانش آموزان و معلمان است.

ناصری موفقیتهای معلمان و دانش آموزان پژوهنده و محقق را یادآور شد و بیان کرد:امسال در جریان تجلیل از پژوهشگران برتر در کنار دانشگاهیان و محققان آموزش عالی از سه نفر از دانش آموزان و سه نفر از معلمان نیز تجلیل به عمل آمد که اقدامی بدیع از سوی دبیرخانه ستاد برگزاری هفته پژوهش اردبیل محسوب میشود.

وی توجه استاندار اردبیل به حوزه پژوهشی دانش آموزان و آموزش و پرورش را فرصتی مغتنم برشمرد و افزود: این امر انگیزه معلمان و دانش آموزان ما را در ورود به عرصه تحقیق و پژوهش افزایش داده است.

به گزارش ایسنا، در این مراسم معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل نیز با تاکید بر نقش دستگاههای اجرایی در تحقیق و پژوهش در راستای ارتقای سطح کیفی عملکردها، اظهار کرد: کشورمان با دستیابی به علوم متعدد در سایه پژوهش توانسته است در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشد.

بهروز ندایی دلیل اصلی مخالفت و دشمنی آمریکا با کشورمان را سرآمدی ایران در عرصههای مختلف علمی اعلام و تصریح کرد: آمریکا با تجمیع نخبگان در واقع میخواهد دوقطبی علمی را در جهان ایجاد کند اما کشورمان هرگز زیربار این زورگوییها نخواهد رفت.

وی با انتقاد از بازگشت بودجه پژوهشی دستگاههای اجرایی به خزانه خواستار اهتمام ویژه ادارات به امر تحقیق شد.

در این مراسم از معلمان و دانش آموزان پژوهشگر و محقق آموزش و پرورش استان اردبیل با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

انتهای پیام