• یکشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۲
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 98090301528
  • خبرنگار : 50028

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان:

‌3 طرح ملی ورزشی برای زنان و دختران روستایی در حال اجراست

‌3 طرح ملی ورزشی برای زنان و دختران روستایی در حال اجراست

ایسنا/خراسان جنوبی معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر سه طرح ملی برای زنان و دختران روستایی در حال اجرا است.

مهین فرهادی‌زاد، امروز یکشنبه 3 آذر در همایش ورزش صبحگاهی در بیرجند اظهار کرد: بانوان کشور در بخش ورزش همگانی و قهرمانی فعال هستند.

وی با بیان اینکه بانوان به عنوان محور اصلی خانواده تلاش می‌کنند سلامت جسمانی خود را حفظ کنند تا بتوانند خانواده را مدیریت کنند، افزود: سواد حرکتی باعث می‌شود انسان از بسیاری چالش‌های حرکتی در آینده رهایی یابد.

به گزارش ایسنا، معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه بانوان در رشته‌های مختلف ورزش همگانی بسیار فعال هستند که حدود 16 میلیون از جمعیت بانوان کشور در بخش ورزشکاران همگانی سازمان یافته هستند، بیان کرد: طرح سنجش قامت اجرا و حرکات اصلاحی زنان روستایی در حال اجراست که در مرحله نخست عارضه‌های اسکتی بانوان شناسایی شده و پس از آن تجویز حرکات اصلاحی در راستای حفظ سلامت و تندرستی انجام می‌شود.

فرهادی‌زاد خاطرنشان کرد: طرح ارتقاء نشاط و تندرستی زنان شاغل با ورزش، طرح فراغت بانوان با ورزش ویژه زنان و دختران، طرح پیرامیدهای ورزشی دختران خورشید، طرح فرهنگی ورزشی دا،  طرح ملی پارک گام و طرح‌های ورزش‌های تطبیقی محله‌محور از جمله طرح‌های ملی در حوزه ورزش بانوان است.

وی با بیان اینکه بانوان در بخش ورزش قهرمانی برای مسابقات المپیک 2020 تاکنون چهار سهمیه کسب کردند، خاطرنشان کرد: امیدواریم سهمیه‌های دیگر برای حضور بانوان در المپیک به دست آوریم.

انتهای پیام