• جمعه / ۱ آذر ۱۳۹۸ / ۲۲:۲۶
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 98090100311
  • خبرنگار : 50175

مرکز مشاوره تخصصی در مدارس علمیه لرستان راه‌اندازی می‌شود

مرکز مشاوره تخصصی در مدارس علمیه لرستان راه‌اندازی می‌شود

ایسنا/لرستان معاون حوزه علمیه لرستان با اشاره به بهره‌مندی ۱۳ مدرسه علمیه استان از وجود مشاوران عمومی، گفت: مرکز مشاوره تخصصی در مدارس علمیه راه‌اندازی می‌شود.

حجت‌الاسلام فضل‌الله پیرمحمدی در جمع خبرنگاران، با اشاره به برگزاری کلاس‌های تخصصی درس اخلاق برای طلاب مدارس علمیه لرستان اظهار کرد: علاوه بر برگزاری کلاس‌های عمومی اخلاق با حضور اساتید شاخص حوزه، کلاس‌های تخصصی اخلاق با دعوت از کارشناسان مطرح حوزه کشور در طول سال برای طلاب برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مرکز مشاوره تخصصی در مدارس علمیه، تصریح کرد: با احداث و راه‌اندازی مرکز مشاوره تخصصی در حوزه، طلاب می‌توانند از مشاوره‌های گوناگون تخصصی بهره‌مند شوند.

پیرمحمدی با بیان این‌که رایزنی‌ها و پیگیری‌ها برای احداث مرکز مشاوره تخصصی در حوزه علمیه لرستان در حال انجام است، افزود: تلاش می‌شود با تعیین مکان این مرکز در آینده برای ارائه مشاوره به طلاب راه‌اندازی شود.

معاون تهذیب حوزه علمیه استان لرستان با بیان این‌که هم‌اکنون در ۱۳ مدرسه علمیه استان لرستان طلاب از وجود مشاوران عمومی بهره‌مند هستند، اضافه کرد: مشاوران در مدارس مستقر هستند و خدمات مشاوره‌ای در زمینه‌های گوناگون را به طلاب ارائه می‌دهند.

حجت‌الاسلام پیرمحمدی با اشاره به این‌که دوره تربیت مربی مقدماتی مشاوره برای اساتید مدارس علمیه استان به‌زودی برگزار خواهد شد، گفت: این دوره با هدف تأمین کادر مشاوره برای مدارس با برگزاری کارگاه‌های ویژه مشاوره برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه کارگاه‌های دانش‌افزایی مشاوره برای اساتید مشاور مدارس در طول سال نیز برگزار خواهد شد، ادامه داد: سرفصل‌های مورد نیاز مشاوره‌های تحصیلی، ازدواج، تربیت فرزند و ...به مشاوران آموزش داده خواهد شد.

انتهای پیام