• جمعه / ۱ آذر ۱۳۹۸ / ۲۲:۲۱
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 98090100308
  • خبرنگار : 50175

راه‌اندازی ۱۰۰ باشگاه کتاب‌خوانی در لرستان

راه‌اندازی ۱۰۰ باشگاه کتاب‌خوانی در لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان راه‌اندازی یک‌صد باشگاه کتاب‌خوانی، ارائه ۴۰ طرح در زمینه روستاهای دوستدار کتاب و ۵۰ طرح در حوزه پژوهشی و علمی، برگزاری نمایشگاه کتاب، رونمایی از یک‌صد عنوان تازه‌های نشر را از فعالیت‌های ارشاد استان در بخش کتاب برشمرد.

به‌مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی از خادمان نشر لرستان طی مراسمی که در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرم‌آباد برگزار شد، تجلیل شد.

در این مراسم، احمدحسین فتایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اظهار کرد: مقام معظم رهبری و امام راحل(ره) بارها بر اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی تاکید کرده و توجه ویژه مسئولین و عموم مردم را به ظرفیت‌های مهم این حوزه از فرهنگ جلب نموده‌اند که نشان از اهمیت موضوع است.

وی اضافه کرد: کتاب محور بزرگ‌ترین بعثت نبوی کل تاریخ است و آن‌چه باعث ایجاد فاصله بین کشورهای توسعه با سایر کشورها گردیده اهمیت دادن به موضوع کتابخوانی است زیرا فرهنگ پایه و اساس توسعه و کتاب بزرگ‌ترین داشته فرهنگی هر ملتی است.

فتایی تصریح کرد: فعالیت‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه کتاب، به هفته کتاب ختم نمی‌شود و ما در طول تمام ماه‌های سال در این زمینه فعالیت داشته و داریم که از آن جمله می‌توان به راه‌اندازی یک‌صد باشگاه کتابخوانی، ارائه ۴۰ طرح در زمینه روستاهای دوستدار کتاب و ۵۰ طرح در حوزه پژوهشی و علمی، برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب استان، رونمایی از یک‌صد عنوان تازه‌های نشر استان، برگزاری طرح جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی و اهداء کتاب به مناطق کمتر توسعه یافته و مراکز فرهنگی و هنری در طول شش ماهه اول امسال اشاره کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان یادآور شد: گرچه بسیاری معتقدند فضای مجازی عرصه را بر کتاب و کتابخوانی تنگ کرده، اما کتاب همچنان از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای در بین مردم برخوردار است و تمام تلاش متولیان فرهنگی باید بر افزایش سرانه مطالعه در کشور متمرکز شود.

انتهای پیام