• چهارشنبه / ۲۹ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۱
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 98082919049
  • خبرنگار : 50210

پذیرش ۷۰۰ معتاد متجاهر در مرکز ماده ۱۶ اراک

پذیرش ۷۰۰ معتاد متجاهر در مرکز ماده ۱۶ اراک

ایسنا/مرکزی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: مرکز ماده ۱۶ اراک از ابتدای تاسیس تاکنون ۷۰۰ معتاد متجاهر را پذیرش کرده است.

زهرا امینی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی با اشاره به آمادگی مرکز ماده ۱۶ و مراکز ماده ۱۵ برای پذیرش معتادان بیان کرد: مرکز ماده ۱۶ از ابتدای تاسیس تاکنون ۷۰۰ معتاد متجاهر را پذیرش کرده است. این مرکز به صورت متوسط ظرفیت پذیرش ۷۰ تا ۱۴۰ معتاد را دارد.

وی با اشاره به ظرفیت شلترها و DEC اراک و ساوه که به صورت شبانه روزی پذیرای معتادان است، افزود: امسال مبالغی از سوی سازمان بهزیستی کشور برای شلترها اختصاص یافت که در ۵ ماهه نخست سال به این مراکز پرداخت شد و در حال حاضر این مراکز برای بانوان ۲۵ نفر و برای مردان ۳۰ تا ۳۵ نفر ظرفیت دارد.

امینی با تاکید بر حمایت از این مراکز بویژه مرکزی که در ساوه توسط شهرداری ایجاد شده است، گفت: پرسنل این مراکز به لحاظ تغذیه، اسکان و برخورد با معتادان آموزش دیده اند و در مرکز ماده ۱۶ نیز با پیگیری دانشگاه علوم پزشکی تیم درمانی خوبی مستقر شده است.

وی تصریح کرد: به جهت مدیریت و ساماندهی معتادان متجاهر پس از خروج از مراکز ماده ۱۶ در ابتدای سال جاری  ۸۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافت که در این راستا هزینه شده است، همچنین مرکز غربالگری معتادان نیز تا حدودی آماده است، اما برای تکمیل آن ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: لازم است دانشگاه علوم پزشکی برای ساعات ۱۲ تا ۱۴ پزشکی را برای مرکز غربالگری در نظر گیرد که البته طبق آیین نامه تامین پزشک مرکز جزو وظایف دانشگاه است، همچنین نیروی تخصصی روانشناس و مددکار نیز در نظر گرفته شده است اما لازم است برای نصب دوربین اعتبارات لازم فراهم شود.

انتهای پیام