• دوشنبه / ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۸
  • دسته‌بندی: اقتصاد کلان
  • کد خبر: 98052110194
  • منبع : نمایندگی اردبیل

تامین مالی پروژه‌های با پیشرفت ۸۰ درصدی

تامین مالی پروژه‌های با پیشرفت ۸۰ درصدی

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به پرداخت بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی در چهار ماهه امسال، از اعلام آمادگی برای تامین منابع مالی پروژه‌های با پیشرفت ۸۰ درصدی خبر داد.

محمدکاظم چقازردی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آمادگی داریم از سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف حمایت کنیم؛ به طوری که در استان اردبیل متعهد شدیم در کنار کمک به اجرای برخی از طرح‌ها همچنان از واحدهای فعال و نیمه فعال صنعتی و تولیدی نیز حمایتی جدی داشته باشیم.

وی بیان کرد: در استان اردبیل بانک‌ها از پروژه‌های اولویت‌دار در بخش انتقال آب، احداث تصفیه‌خانه فاضلاب، اجرای طرح‌های آبیاری و همچنین احداث مجتمع‌های گلخانه‌ای و آبرسانی روستایی حمایت کرده و در کنار آن متعهد شدیم تا تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی را با هدف تامین مالی آنها فراهم کنیم تا زنجیره تولید و اشتغال این مجموعه‌ها فراهم آید.

چقازردی اجرای این پروژه‌های مشارکتی را در مسیر توسعه و تحول استان بی نظیر خواند و اضافه کرد: باید در کشور تولید محصولات صادرات‌محور مورد حمایت قرار گیرد و ما در بانک سپه به عنوان یک اولویت از تولید، صادرات و عرضه و فروش این محصولات حمایت می‌کنیم و بر این باوریم با پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش می‌توانیم چنین واحدهای تولیدی کوچک و متوسط را مورد حمایت جدی قرار دهیم.

وی بیان کرد: بانک سپه در کنار حمایت و همراهی واحدهای فعال مصمم به تامین منابع مالی پروژه‌هایی با پیشرفت ۸۰ درصد است تا صاحبان این واحدها به صورت شخصی یا همراه با یک شریک جدید بتوانند واحدهای تولیدی خود را که به حالت راکد و نیمه تعطیل درآمده رونق ببخشند.

مدیر عامل بانک سپه ادامه داد: باید در قالب تفاهم‌نامه و عقد قرارداد در یک زمان‌بندی مشخص این واحدها از نظر مالی مورد حمایت قرار گیرند تا از حیث تامین منابع ریالی و ارزی بدون هیچگونه مانع بتوانند در چرخه تولید و همچنین عرضه محصولات به بازار قرار گیرند.

چقازردی تصریح کرد: در سال رونق تولید و در حمایت و همراهی فعالان این بخش در همین چهار ماهه امسال بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده و همچنان این روند تا پایان امسال با توانی مضاعف ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام