• دوشنبه / ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ / ۰۹:۲۶
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 97111507949
  • خبرنگار : 71290

در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب

سفیر ایران در هلند: مسئولین جمهوری اسلامی در سیاست‌گذاری‌های خود از کسی دستور نمی‌گیرند

سفیر  ایران در هلند: مسئولین جمهوری اسلامی در سیاست‌گذاری‌های خود از کسی دستور نمی‌گیرند

مراسم مردمی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور جمعی از ایرانیان مقیم هلند و همچنین علاقه‌مندان به انقلاب اسلامی از دیگر ملیت‌های مقیم هلند در شهر لاهه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه و رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در منطقه اروپا برگزار شده بود، علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند و مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به ایراد سخن پرداختند.


علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در این مراسم تأکید کرد: انقلاب اسلامی ایران در طی چهل سال گذشته علیرغم همه تهدیدها و فشارها مانند تحریم، کودتا و جنگ تحمیلی در حوزه‌های مختلف دستاوردهای بزرگی داشته است.


وی ایجاد یک نظام مردم سالار دینی، تحقق حاکمیت اسلام تحت نظر ولی فقیه، ایجاد خودباوری در مردم ایران و تحقق استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی در ایران دانست.

سفیر کشورمان در هلند، استقلال کامل ایران در سیاست‌های داخلی و خارجی را موضوع مهمی ارزیابی کرد و گفت: مسئولین جمهوری اسلامی در سیاستگذاری‌های خود از کسی دستور نمی‌گیرند و مردم با شرکت در انتخابات مختلف از جمله ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، شوراها و مجلس خبرگان رهبری مسئولین مختلف را انتخاب می‌کنند و از این رو مردم حق تعیین سرنوشت خود را دارند.
 

جهانگیری همچنین تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، چهل سال زمان طولانی نیست و ما در ابتدای مسیر هستیم.

وی با تاکید بر لزوم پایبندی مردم به آرمان‌های انقلاب اسلامی و تبیین آن برای فرزندان و نسل‌های بعدی افزود: دشمنان به دنبال ناامید کردن مردم از سرنوشت کشور هستند.
 

جهانگیری با اشاره به پایان دوره مأموریت خود در سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه ظرف یکی دو ماه آینده، تأکید کرد: طی پنج سال گذشته پیشرفت‌های خوبی در روابط ایران و هلند انجام شده و حجم مناسبات دو کشور ارتقا یافته است.

وی همچنین با اشاره به سفر سه وزیر هلندی و همچنین سفر هیأت پارلمانی هلند به تهران پس از چهارده سال به کشورمان تاکید کرد: وزیر امور خارجه و وزیر جهاد کشاورزی نیز از جانب جمهوری اسلامی ایران به هلند سفر کرده‌اند. همچنین ده‌ها هیأت در حوزه‌های مختلف بین دو کشور مبادله شده و تفاهم‌های خوبی بین دو کشور انجام شده است.


سفیر کشورمان در هلند همچنین ارتقای خدمات کنسولی در جهت افزایش کیفیت خدمت رسانی به ایرانیان و مراجعین هلندی را از دیگر تحولات در سفارت جمهوری اسلامی ایران در هلند عنوان کرد و گفت: تلاش برای انجام حداکثری امور مراجعین به سفارت به صورت غیرحضوری و در اسرع وقت از طریق راه‌اندازی سامانه‌های مختلف کنسولی به صورت اینترنتی و ارائه خدمات به صورت پستی از جمله تحولات می‌باشد.


مسابقه و سرگرمی، اجرای موسیقی سنتی ایرانی و پخش کلیپ از فرمایشات مقام معظم رهبری و حماسه مردم در زمان انقلاب اسلامی از دیگر بخش‌های مراسم مردمی جشن پیروزی انقلاب اسلامی بود.


همچنین در حاشیه این مراسم، نمایشگاه عکس و کتاب و نمایشگاهی از کارهای بافتنی زنان مناطق زلزله زده استان کرمانشاه برگزار شده بود که مورد استقبال و بازدید حضار قرار گرفت.

انتهای پیام